* РБК — новости

* *

Главная Новости

Як позбутися страхів трьох стихій?

Опубликовано: 29.09.2018

- А ти чому не стрибаєш? - Запитав інструктор з парашутних стрибків мою подругу, після того, як ми з ним вдало приземлилися в тандемі.

- Та ви що! Я - ніколи в житті! - Замотала головою вона.

- Чому? Ти стрибала коли-небудь? - Не відставав від подруги інструктор.

- Ні, але точно знаю, що в мене серце розірветься від цього стрибка ...

Точно знаємо. Точно відчуваємо. Так і буде. І це стосується тих речей, які ми жодного разу в житті не пробували, не відчували, але якимось чином точно знаємо, що станеться щось жахливе. Як же позбутися страху невідомого?

Страхи, фобії позбавляють нас повноцінного життя, ми не відчуваємо тих емоцій, які може відчути людина, відкритий до пригод. Не живемо, а існуємо, немов перебуваючи у футлярі. Обов'язково потрібно боротися і позбавлятися від своїх страхів. А про те, як можна урізноманітнити своє життя і подорожувати, читайте у статті « Подорож дикуном - небезпека або пригода? »

Ми самі собі вселяє, що стрибнувши, наприклад, з парашутом, у нас відбудеться зупинка серця. Бред.

Людина думає, що він буде падати у прірву, в нікуди з величезною швидкістю. Але насправді, здійснюючи стрибок, поки парашут не розкрився, ти відчуваєш, ніби париш на одному місці, тільки вітер дуже сильно роздуває шкіру, таке відчуття, що ти знаходишся над якоюсь аеротрубе. А потім, коли заповітний парашут, нарешті, робить ривок і тебе злегка підкидає в небо, настає блаженна тиша. Вітер вже не з такою силою дме в обличчя, ти плавно спускаєшся на землю. Так добре, так здорово заворожено розглядати маленькі, як мурашки будинку, поля, строкату і різнобарвну, як полотно Землю.

І звідки такі думки, що від стрибка буде погано, серцево-судинна система не витримає навантажень і так далі. Яких навантажень? Навантаження зараз у вас в голові. Це негативні думки тиснуть і паралізують всі інші органи.

Боязнь висоти - це природний страх. Навіть досвідчені парашутисти буває, бояться висоти. Але після численних тренувань і стрибків, ця фобія йде на другий план. Що ще так заважає і отруює людині життя, не дає зробити вчинок, подвиг?

Це почуття невідомості. А що там? Що буде? А як воно буде? Напевно так-то і так-то, і людина починає накручувати жахливі картинки того, що з ним станеться.

Але ж ви сідаєте кожен день в маршрутку, таксі, за кермо і ... не знаєте яка сьогодні буде дорога, що чекає вас на трасі ?! І уявляєте, якби всі водії тряслися від страху, накручуючи собі, що ось зараз з-за повороту вискочить якась машина і станеться аварія. Та трапився б масовий психоз і емоційний зрив. Та й аварій, дійсно було б не мало. Тому обов'язково потрібно позбавлятися від своїх фобій, вони заважають нам повноцінно жити.

Не можна, просто категорично заборонено придумувати у себе в голові поганий результат справи, чорні, песимістичні кадри і трагічні думки.

Акрофобія - боязнь висоти є у всіх. Але у багатьох вона переростає саме у фобію, коли навіть стоячи на балконі, починає крутитися голова, ноги підкошуються, руки леденеют - ну куди це годиться?

Щоб позбутися страху, треба подивитися йому в обличчя. Хто кого? Ви ж не слабак, який спасує перед труднощами. Чи як?

В першу чергу, почніть з безпеки, щоб бути на сто відсотків упевненими, що: парашут розкриється, страховка на горі міцно закріплена, атракціон міцний і надійний, так як його перевіряють щодня. Загалом, коли ви зважитеся піднятися на висоту і підкорити небо, скелю - зробити вчинок, ви повинні бути впевнені, що вашому житті нічого не загрожує. Це цілком реально, якщо ви дієте під керівництвом професіоналів. Тоді частина негативних емоцій перестануть вам нашіптувати про те, що ви розіб'єтеся.

По-друге, краще працювати в команді. Коли хтось знаходиться поруч, відчувається підтримка. Бажання не впасти обличчям в бруд, можливо, навіть частка нікого суперництва.

По-третє, щоб не було відчуття невідомості, постарайтеся так сказати - на березі довідатися, що ви відчуєте, як відбуватиметься процес, скажімо польоту, падіння, приземлення і так далі. Почуття невідомості вже не буде так тиснути на психіку, коли ви володієте інформацією чого чекати.

Чому я, розповідаючи про подолання страху висоти, роблю акцент на стрибку з парашутом? Тому що саме цей метод виявляється дуже дієвим, що допомагає людині усвідомити, що висота, невідомість - це всього лише міраж. І які неймовірні емоції можна відчути, зробивши стрибок. Ви немов звільняєтесь від негативних емоцій, від зашлакованості організму від стресів, нервових переживань і так далі. Стрибок з парашутом - це найкращі ліки від нудьги і депресії.

На жаль, почуття страху перед висотою це не єдина фобія, яка поневолює людину. І не єдиний страх, від якого потрібно позбавлятися.

Дуже багато хто боїться темряви. Зізнатися чесно, в дитинстві я теж моторошно її боялася. Засинаючи, головне щоб в сусідній кімнаті горіло світло і нехай тонка, але щілину світла проникала в мою кімнату. Тоді наступало якийсь спокій, немов ця щілина була промінцем світла в темному царстві. Але в дитинстві це нормально, більшість малюків відчували страх темряви, який проходив з дорослішанням. А якщо ні? Якщо вам давно вже перевалило за ... дцять і ви досі відчуваєте жах, коли стає темно?

Насправді страх виникає не через темного часу доби або згаслого світла в кімнаті. Страх виникає через те, а що ми можемо побачити в цій темряві? Або не помітити? Ось йдете ви по темній вулиці і починаєте заганяти себе: ну от зараз маніяк вискочить, а он там якісь тіні, ой, а це що за чудовисько ??? А у страху, як відомо, очі великі. На придумуючи собі небилиць, може дійсно почудиться казна-що.

Ніктофобія - от як називається ця зараза, яка змушує тремтіти нас від страху, коли все навколо поринає в морок.

Щоб позбутися страху темряви, подумайте, проаналізуйте, а що вам загрожує, коли вимкнене світло? Що такого жахливого може статися? Зустріньтеся у себе в уяві зі своїм страхом і подивіться, а чи так він вже реальний?

Страх темряви також пов'язаний з невідомістю. Вас лякає, а що там ховає імла і знову ж уява починає малювати немислимі картинки. Колись я боялася плавати над водоростями бурого кольору, які через своє забарвлення робили дно абсолютно чорним. Мені було страшенно страшно, я думала, що там яма, яка точно мене туди затягне. Темне дно навіювало просто жах, та такий, що плисти далі було просто нестерпно. Коли ж, узявши себе в руки, я сказала собі: так, стоп - темне дно - це не яма! Це водорості, звичайна трава, просто темного кольору. Реальної загрози вона ніяк не несе. У неї немає липучок, якими б вона затягувала плавців. Невідомості більше немає. Я точно знаю, що це всього лише твань і можу тепер запросто над нею плавати.

Нехай ваші думки і фантазії грають не проти вас. Ви ж можете майстерно нафантазувати всякі страшилки? Так чому б не придумати уявне диво, казку, сяюче диво замість цих жахливих сюжетів із сценаріїв фільмів-жахів ?! І взагалі, краще дивитися позитивні фільми. Про те, які фільми подивитися, дізнайтеся тут .

А є ще й аквафобія - боязнь води. Поряд зі страхом висоти, аквафобія вважається одним з природних страхів. Сюди ж можна приплюсувати і талассофобію - боязнь моря. Безперечно, вода - це найпотужніша стихія, яка в одну мить може стерти з лиця землі ціле селище або населений пункт, зруйнувати будинки і понести в пучину сотні, а то й тисячі людських життів. Це виправданий страх. Однак, чому людина боїться води, коли вона знаходиться в спокійному стані, не штормить, не грає хвилями. Вона прозора, свіжа і бодрящая- чого бояться?

Однак, якщо з першими двома фобіями можна впоратися самостійно, то в цьому випадку потрібен індивідуальний підхід. А тому допомога професійного психолога не завадить. Адже просто так ці фобії не виникли. Цілком можливо ще в дитинстві дитина неправильно пірнув, або трохи не захлинувся у ванній, або ж потрапив в шторм і ледве не потонув. Причин може бути скільки завгодно, а, отже, і лікування від цього страху у всіх буде різне. Одне можна сказати точно - на самоплив цю фобію відпускати не можна.

Я не випадково взяла в приклади три фобії - страх висоти, темряви і води. Це наче три стихії - повітря, земля, вода. І хоч існує величезний список фобій, серед якого є навіть смішні на перший погляд страхи, такі як: боязнь полярного сяйва, боязнь ринків, боязнь австралійцевJ, але саме три перелічених вище фобії заважають нам повноцінно жити.

Ми відмовляємося від польоту на повітряній кулі і втрачаємо можливості торкнутися рукою хмар або верхівок дерев-ми не наважуємося полетіти в іншу країну, так як боїмося невідомості і висоти, перебуваючи в самолете- ми не можемо відчути непередавану палітру емоцій при вигляді підводного світу-відмовляємося від круїзів по морю на яхте- трясемося під замком від найменшого шурхоту і не влаштовуємо романтичних побачень при місяці!

Все це страхи. Страхи, які здатна знищити сила думки, страхи, з якими треба боротися. Тільки робота над собою, над своєю уявою дасть хороший результат і фобії підуть на другий план. Не будьте рабом власної уяви, яке заганяє вас в кут.

Один важливий момент! Все це безумовно не стосується людей, у яких є фізичні захворювання. Якщо, наприклад, у людини дуже слабкий вестибулярний апарат, то навіть позбувшись від страху висоти, він не відчує ейфорії від польоту на літаку, який здійснює трюки в небі. Реакція буде швидше зворотна. Так що до своїх особистих недугам також варто ставитися обачно. Але знову ж, не накручуйте собі, що у вас хворе серце, тоді, як воно цілком здорово. Чи не накручуйте, що ваш організм не витримає, в той час, як ви володіти не дюжей силою і енергією. Це все страхи, ваші думки шепочуть вам всяку нісенітницю, не даючи побачити життя в яскравих фарбах.

Цілком можливо, також, що наявність фобій, зокрема боязнь темряви пов'язаний з недавніми стресами або поганим харчуванням. Якщо ви багато нервували останнім часом, варто попити заспокійливі настої, травички. У раціоні повинні бути присутніми фрукти та овочі помаранчевого кольору. Психологи кажуть, що вони сприятливо діють на психіку людини. До них відносяться: грейпфрут, помаранчевий помідор, апельсин, хурма, мандарин.

Головне не залишати все так, як є. Жахливо нестерпно жити зі страхами. Ясна річ, що у кожної людини вони є і будуть - це нормально. Абсолютно нічого не боїться смертник або ідіот. Але коли ми вже залежимо від фобій, коли вони отруюють нам життя - тоді не боротися з ними категорично не можна!

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss