* РБК — новости

* *

Главная Новости

Розвиток мови однорічної дитини

Опубликовано: 03.09.2018

видео Розвиток мови однорічної дитини

Веселі дитячі пісні українською мовою - ютуб канал З любов'ю до дітей

Здавалося б, ось тільки недавно ви приїхали зі своїм малюком з пологового будинку. Але вже сьогодні він відзначає свій перший день народження. Ще вчора він хотів тільки їсти і, щоб мама була поруч.А вже сьогодні, від величезної кількості вражень йому цього мало. У віці одного року дитина вже багато розуміє. А головне він хоче все це розповісти, але поки не знає як. Тому розвивати мова однорічної дитини просто необхідно. Адже чим швидше малюк навчиться пояснювати вам, що йому потрібно, а ви розуміти його, тим менше він буде вередувати. Адже капризи й істерики вашої дитини безпосередньо пов`язані з тим, що він просто хоче, щоб його почули і зрозуміли найближчі йому люди.


СОНЕЧКО - дитячі пісні українською мовою - З любов'ю до дітей

Розвиток мови однорічної дитини відбувається досить активно. Адже саме в цьому віці дитина починає активно вивчати навколишній світ. А значить і з`являється бажання розповісти всім про те, що він дізнається кожен день. Як правило, найперші слова мають пряме відношення до людей, які оточують його кожен день. Саме тому перше, що вимовляє дитина це мама або тато. Потім з`являються такі слова як баба, дядько, якщо в сім є старші діти, то няня. Все це відбувається у віці від 10 місяців до півтора років. Так само в цьому віці у дитини присутня дуже сильне бажання наслідувати оточуючим. Він активно повторює міміку людей, жести і, звичайно ж, звуки. Особливо легко йому даються звуки, які вимовляють тварини: гавкіт собаки (ав-ав), мукання корови (му-му), нявкання кішки (мяу), так само дитина швидко запам`ятовує і з задоволенням повторює, наприклад, як розмовляє машина (бі- бі), годинник (тик-так).


Тварини для дітей - Всі серії в одному відео - Розвиваючі мільтфільми українською

Помічено, що перші слова, які вимовляє дитина, мають узагальнений характер. Але це зовсім не схоже на те узагальнення, до якого звикли ми, дорослі люди. Доросла людина для того, щоб об`єднати кілька предметів воєдино намагається знайти в них якесь певний напрям, тобто наприклад, то для чого вони призначені. А дитина просто запам`ятовує один певна ознака і, надалі, знаходячи цей ознака в абсолютно різні речі, називає їх, одним словом. Наприклад, ням-ням, для батьків це може означати тільки одне, малюк хоче їсти. А ось дитина має на увазі під цим не тільки бажання їсти, але так само посуд, з якої його годували або навіть стороннього дитини, просто тому що він бачить, як чужий малюк жує булку.

Один з найпоширеніших звуків, які вимовляє маля в цьому віці - це «И». Як правило, цей звук супроводжується тим, що малюк показує пальцях на який-небудь предмет. Дуже часто батьки зляться через це на дитину і намагаються пояснити йому, що так робити не можна. Але це невірно. Психологи вважають, що вказівний жест є ще не розвинулася формою хапального руху. Дитина, в силу свого віку, просто не в змозі взяти той чи інший предмет який йому хочеться. А пояснити своє бажання батькам він просто не вміє. Звук «И» є пасивним словником дитини в розвиток мови. Тобто це означає, що малюк прекрасно розуміє і дізнається той чи інший предмет, але сказати його назва не може. Як правило, якщо батьки не намагаються відучити дитину від цього жесту, а навпаки намагаються зрозуміти що ж хоче сказати їм їхній малюк і допомагають йому в цьому, пасивний словниковий запас дитини швидко збільшується. А це безпосередньо веде до того, що незабаром він цілком може стати активним, тобто замість «И» дитина почне вимовляти самі слова.

Важливою умовою, що сприяє розвитку мови однорічної дитини, є спілкування малюка з дорослими. Помітивши інтерес дитини до нової іграшці, речі або предмету постарайтеся, як можна більше розповісти йому про неї. Якщо це іграшка, то для початку назвіть її, потім розкажіть дитині яка вона (м`яка, тверда, кольорова і т.д.), що з нею можна зробити, як з нею можна пограти. Обов`язково коментуйте всі свої дії. Намагайтеся це робити не тільки вдома, а й на вулиці. Для того щоб ваш малюк швидше і краще засвоював нові слова дуже важливо, щоб ваші розповіді не були для нього просто звуком. Якщо малюк побачив дерево, то обов`язково дозвольте йому його помацати. Так йому буде цікавіше і він швидше запам`ятає, що це велике, шорстке на дотик рослина і є те саме дерево, про яке ви йому розповідали і показували на картинці. До речі розглядання та обговорення картинок теж грає не останню роль в розвиток мовлення дитини. В однорічному віці малюк вже цілком здатний зіставляти різні предмети і їх образи. Наприклад, якщо ви побачили на зображенні таку ж іграшку як у вашого малюка, наприклад, ведмедика, почніть порівнювати цю іграшку з картинкою. Ну, наприклад, «У Маші є ведмедик і на зображенні ведмедик. На зображенні ведмедик білий, а у Маші коричневий ».

Дуже важливо не тільки називати предмети, а й розповідати дитині які дії з ними можна робити. Попросіть дитину принести книжку. За допомогою цієї книжки можна навчити малюка різним діям. Її можна показати ляльці, покласти на полицю, закрити, відкрити, погортати, подивитися в ній картинки. Частіше звертайтеся з простими, елементарними проханнями до дитини, не боячись, що він вас не зрозуміє. Принести свою кружку. Віднести за собою тарілку, подати мамі ложку і т.д. Малюкові буде дуже цікаво вам допомогти, а головне він буде отримувати свій перший досвід спілкування з навколишнім світом.

Ще один спосіб розвинути мова малюка - це всілякі потешки і примовки. Завдяки чіткому ритму і своєї співучості вони допомагають дитині набагато швидше запам`ятати і зрозуміти нові слова і дії.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss