* РБК — новости

* *

Главная Новости

Як навчити дитину читати і рахувати

Опубликовано: 03.09.2018

видео Як навчити дитину читати і рахувати

Вчимо цифри - Вчимося рахувати. Розвиваюче відео.

Кожному хочеться, щоб його діти були найрозумнішими і самиміразвітимі. Мами і тата, які вже в три роки могли порахувати мало не доста і проявляли величезне бажання читати самостійно, не могутсміріться з тим, що їхній малюк грає іграшками і не виявляє жодного інтересак буквах і цифрам. Як же навчити дитину читати і рахувати?В першу чергу, ви повинні порушити в малюка інтерес.Помніте про те, що дітей ніколи не можна вчити «з-під палки». Якщо в школі етохоть якось прийнятно, то в дошкільному віці такі методи просто прівіваютненавість до навчання в цілому. Тому ви повинні знайти підхід до своєї дитини іпомочь йому зрозуміти, що світ цифр і букв дуже цікавий. Пам`ятайте про те, чтокаждий малюк - це індівідуальность.Поетому ті методи, які застосовують ваші друзі і родичі, далеко не завжди підійдуть саме вам. Але все ж ми постараємося допомогти вам і рассказатьо деяких методах, які можуть позитивно вплинути на малюка.


Як навчитися бистро рахувати ?

Учімсячітат

Отже, почнемо ми з читання. У віці від трьох до п`яти детілюбят різні віршики і невеликі оповідання. Далеко не всі малюки воспрінімаютоб`ёмние казки. Їм більше подобається сам процес читання, ніж те, що іменночітают батьки. Тому при навчанні дитини, його потрібно зацікавлювати несамім текстом, а скоріше формою подачі. У такому віці у дітей є любімиецвета. Цим можна скористатися. Наприклад, якщо малюк любить червоний колір, тоді не полінуйтеся і розфарбуйте для нього всі букви «А» цим кольором. Затемпредложіте малюкові знайти букви червоного кольору. Кожен раз, коли він їх знаходить, говорите дитині, що ця буква називається «А». Наступного разу, поступите таким же чином з буквою «Б» і так далі.


Як навчитись швидко читати?

У усвідомленому віці діти вже хочуть знати, як пишеться іхімя. На цьому теж можна зіграти. Напишіть малюкові його скорочене ім`я, а затемполное. Проговаривайте з ним всі букви, з яких складаються імена. Особеннохорошо, якщо ім`я довге і букви в ньому повторюються, наприклад таке, какАлександр. У цьому випадку, ви зможете запропонувати дитині знайти все похожіебукви. Потім зіграйте з ним в гру: запропонуйте скласти з букв його іменіразние слова. Така затія має здатися малюкові дуже захоплюючою. Конечноже, для нього це буде непросто, але ви повинні йому допомагати. До речі, когдародітелі допомагають дітям, вони роблять одну велику помилку: починають спешіть.Поетому пам`ятайте завжди про те, що малюкові потрібно більше часу щоб подумати, чим вам. Дайте йому зосередитися і не поспішайте з відповіддю. Інакше він попроступрівикнет до того, що якщо почекати пару секунд, то мама або тато самі ответятна поставлене запитання, а йому не доведеться напружуватися. Якщо малюк начінаетдавать неправильні відповіді, замість того щоб його виправляти, краще скажіть: «Ти не правий, зберися і подумай ще». Кожен раз, коли дитина дає верниеответи, не забувайте його хвалити.

Для вивчення алфавіту можна користуватися і любімиміігрушкамі. Запропонуйте дитині назвати кожну іграшку, а потім знайти букви, з якою починаються назви. Для цього вам знадобляться картки з алфавітом.Пусть малюк розставляє всіх своїх звірят по буквах. Таким чином, обученіеу нього буде асоціювати з грою, а букви краще запам`ятаються, адже вони связанис тими назвами, які він вже прекрасно знає. Після того як алфавіт будетізучен, можна переходити до слів. В цьому випадку, краще всього починати скороткіх слів, в яких найменша кількість букв. Будьте готові до того, чтомалиш стане промовляти кожну букву окремо і не завжди зможе скласти ихв слово. У будь-якому разі, не підганяйте дитини і ніколи не забувайте похвалітьего за будь-яку, навіть маленьку перемогу.

Учімсясчітат

Рахунок - це ще одне заняття, яким можна заінтересоватьдалеко не кожну дитину. Але знову-таки, якщо правильно підійти до ситуації, то незабаром ваш малишстанет справжнім математиком. Для того щоб дитина хотів вважати, необходімонапомінать йому про цифри при кожному зручному випадку. Наприклад, коли ребёноксобірает іграшки, промовляйте з ним: «Один, два, три, чотири ...» і так далее.Правда, спочатку краще всього рахувати до десяти, щоб малюк запам`ятав етіціфри, а потім можна переходити і до решти числам. Ще один способзапомінанія цифр - перетворити все в гру. Можна намалювати або купити большіекаточкі з цифрами, за якими малюк може стрибати. Ви будете називати емучісло, а він повинен буде на нього перестрибнути. У віці чотирьох-п`яти летдеті дуже люблять постійно двігаться.Поетому подібна гра їх зацікавить.

Коли ваш син або дочка запам`ятає назву всіх цифр і сможетотлічать їх по виду, можна переходити до рахунку. У цьому випадку, вам дуже помогутразвівающіе гри. Одна з них, це гра, в якій задіяні карточкі.Іспользуется два набору карток. На одній з карток зображені разниепредмети в певній кількості: три мотка голок, п`ять м`ячиків, восемьрибок і так далі. Дитині потрібно знайти відповідні картки, посчітатьколічество предметів і розкласти їх правильно. Як правило, в таких наборахшесть-сім ігрових карт, на які нужнораскладивать картки і відповідні набори до них. Для початку можновзять одну ігрову карту і набір карток і запропонувати дитині назвати іпосчітать предмети на кожній Каточка, а потім правильно їх разложіть.Повторяйте так з усіма картами, які у вас є. Таким чином малишнаучіться добре перераховувати предмети. Після цього можна ускладнити задачу.Напрімер, розкладіть окремо всі картки з рибками, всі картки з м`ячиками тож далі. Покладіть перед дитиною карти і запропонуйте для кожної картиподобрать потрібні картки. Тобто, якщо в першому випадку малюк міг іскатьвізуально, то в наступних йому потрібно буде вважати, оскільки не завжди можна відрізнити «на око» шестьрибок від п`яти. Зрештою, цю гру ви зможете проводити разом з вашим ребёнкомі його друзями. Вам потрібно буде роздати всім дітям карти, а потім показиватькарточкі. Малюки навчаться швидко вважати і визначати, кому саме подходітданная картка.

Для того щоб діти вміли робити елементарні операціісложенія і віднімання, весь процес також потрібно візуалізувати. Возьмітекакіе-то однакові предмети (наприклад, кубики) і запропонуйте малюкові порахувати. Потім положітенесколько кубиків на стіл. Знову перерахуйте ті, що залишилися в коробке.Об`ясніте дитині що операція, в ходекоторой кубиків стало менше, називається віднімання і при відніманні, общаясумма зменшується на ту кількість, яку ви відняли (тобто, дістали ізкоробкі). Таким же чином можна научітьмалиша і додаванню. Звичайно ж, не всі діти запам`ятовують сказане батьками з первогораза. Однак якщо ними систематично займатися, то незабаром ваша дитина будетотлічно читати і рахувати, та ще й з величезним бажанням почне просити батьків навчити його чогось ще.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss