* РБК — новости

* *

Главная Новости

Розірвання шлюбу. Крокуємо до суду.

Опубликовано: 03.09.2018

видео Розірвання шлюбу. Крокуємо до суду.

Розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя

Ви підготували пакет документів про розірвання шлюбу. До отримання свідоцтва про розірвання шлюбу залишилося п`ять кроків.

Процедура розірвання шлюбу

Крок перший. Передача позовних матеріалів (документів, які ви підготували) в суд. Тут можливі два варіанти:

1. Відправити документи в мировий суд рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Повідомлення про вручення необхідно, щоб контролювати дії суду, про що буде сказано нижче.


Розірвання шлюбу

2. Прийти самої в суд і здати ці документи в канцелярію мирового суду, або мирового судді вашого судового ділянки, якщо він веде прийом, або помічникові судді. Порядок прийому позовної заяви ви можете дізнатися в канцелярії суду. В такому випадку, прийти до мирового суду вам необхідно з паспортом, тому що за законом безпосередньо подати документи має право лише сам позивач або його представник, який діє за нотаріальним дорученням.

Якщо при прийомі документів з`ясується, що ще чогось не вистачає, наполягайте на прийомі в такому вигляді, а бракуючий документ принесете пізніше. Таке право вам надано Цивільним процесуальним кодексом Російської Федерації.

Після того, як ваші документи надійшли до суду, судді дається 5 днів для вирішення питання про прийняття позовної заяви. Протягом цих 5 днів суддя повинен винести ухвалу про прийомі позовної заяви до свого провадження і підготовці справи до судового розгляду. У цьому визначенні суддя вказує, що кожна зі сторін повинна зробити до судового засідання. Там же призначається дата проведення підготовки справи до судового розгляду, яка проводиться за участю сторін. По- простому ця стадія називається бесідою.

Копія такого визначення і судова повістка направляються позивачеві поштою з повідомленням про вручення. Те ж саме плюс копії позовної матеріалу направляються відповідачу, тобто вашому чоловікові.

Якщо ви не отримуєте з суду ніяких документів після закінчення 10 днів з дня надходження позову до суду, то саме час дзвонити або йти до суду і дізнаватися долю своєї заяви.

В даний час судам дозволено сповіщати боку шляхом СМС-розсилок.

Крок другий. Йдемо в суд на бесіду.

Бесіда відрізняється від судового засідання тим, що суддя без ведення протоколу розмовляє зі сторонами про причини розлучення, з`ясовує ставлення відповідача до позову, бо за наявності взаємної згоди подружжя на розірвання шлюбу, суд розриває його без з`ясування мотивів розлучення. Тут ви можете задати судді хвилюючий вас питання, тому що в судовому засіданні суду питання не задаються. В кінці бесіди суддя призначає дату проведення судового засідання, секретар судового засідання видає вам і вашому чоловікові на цю дату судову повістку. Якщо чоловік не прийшов на бесіду, суддя може запропонувати вам вручити йому повістку. Не відмовляйтеся, якщо ви маєте таку можливість, тому що без належного повідомлення відповідача суддя не зможе розглянути ваш позов. Як вручається судова повістка відповідачу, вам розповість секретар судового засідання.

Крок третій. Йдемо в судове засідання.

Оскільки розірвання шлюбу вважається серед суддів легким процесом, то рішення про задоволення позовних вимог виноситься, як правило, на першому ж судовому засіданні. Термін прийняття цього рішення встановлено Сімейним кодексом Російської Федерації - не раніше закінчення одного місяця з дня надходження позову до суду.

До розмови або до судового засідання ви повинні визначитися - чи дійсно необхідно розривати шлюб або ще є надія його зберегти?

Якщо суд після закінчення місяця з дня подачі позову винесе рішення про розірвання вашого шлюбу, зворотної дороги вже не буде.

Якщо ви сумніваєтеся, то саме час сказати про свої сумніви судді в судовому засіданні. Тоді суддя, найімовірніше, матиме термін на примирення сторін до 3-х місяців. Якщо ви сказали про свої сумніви судді, а суддя в ході судового засідання не пропонує вам термін на примирення (суддя по запарка може просто не звернути уваги на ваші сумніви), то сміливо говорите йому, що цей термін вам необхідний.

Не мовчіть! Суддя не може читати ваші думки.

Якщо протягом встановленого строку ви примирилися з чоловіком, то можете прийти в суд і відмовитися від позову. Суд винесе ухвалу про припинення провадження у справі, а через півмісяця ви можете забрати з суду оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу. Для цього вам необхідно буде прийти в канцелярію суду з паспортом.

Зустрічаються випадки, коли дружина подає до суду позов про розірвання шлюбу не з метою отримати розлучення, а з метою налякати чоловіка. Це не найкращий варіант - робити з суду лякало. Але якщо це сталося і ви як і раніше не бажаєте розривати шлюб, то скажіть про це судді, і він знайде процесуальний вихід з цього становища.

І ще одна порада: після того як ви подали документи до суду - ходіть на свою пошту і отримуйте адресовану вам замовлену кореспонденцію. Якщо суд не видав вам з якихось причин порядку на руки, не повідомив про дату судового засідання смской, то це означає, що свої документи він вислав вам поштою з повідомленням. Саме такий обов`язок покладений на суд Цивільним процесуальним кодексом РФ.

Крок четвертий. Отримуємо рішення суду про розлучення.

Після того, як суд прийме рішення про розірвання шлюбу, це рішення вступає в законну силу в протягом місяця з дня виготовлення його повного тексту. Рішення про розірвання шлюбу судді, як правило, відразу виносять повним текстом.

Цей місяць дається сторонам на апеляційне оскарження рішення мирового суду в районний суд. На практиці випадків оскарження таких рішень мінімально, а випадки скасування рішення мирового суду про розірвання шлюбу апеляційною інстанцією практично невідомі.

Згідно із законом шлюб вважається розірваним з дня набрання рішенням суду законної сили. Наприклад, рішення про розірвання шлюбу винесено судом 01.01.2012р. Термін на його оскарження закінчується в 24-00 годину. 01.02.2012г. Отже, рішення вступає в силу 02.02.2012г. Чекаєте ще мінімум тиждень (цей час дається для пробігу пошти на той випадок, якщо ваш чоловік подав апеляційну скаргу поштою в останній день строку оскарження), і після цього з паспортом йдете в канцелярію мирового суду, щоб отримати там текст рішення з синіми печатками та відміткою «вступило в законну силу 02.02.2012г.».

Крок п`ятий. Несете рішення суду і свій паспорт в органи РАГСу, де отримуєте свідоцтво про розірвання шлюбу.

Питання з розлученням закритий.

Реклама

Популярные новости

Агентство по эскорт услугам
У многих слово «эскорт» ассоциируется с элитным сопровождением, дорогими машинами и длинноногими красавицами-моделями, которых богатые владельцы крупных фирм берут с собой на светские рауты в качестве

Франшиза страхового агентства
К Вашему вниманию франшиза страхового агентства — Точка Страхования. Основными направлениями деятельности являются реализация полисов ОСАГО и КАСКО. Что входит в франшизу• Техническая поддержка наших

Детективные агентства киева
На страницах нашего сайта Вы найдете много полезной информации, которая необходима в повседневной жизни. Вы имеете возможность обратиться к нам, оставив заявку либо позвонить по одному из номеров, указанных

Федеральное агентство по техническому регулированию
В 2003 году, 1 июля, вступил в действие ФЗ, определяющий основы технического регулирования. В рамках закона создана новая система установления норм для производственных процессов, продукции, услуг и работ.

Btl агентство полного цикла
Нередко рекламные услуги заказываются одновременно у нескольких поставщиков: одна фирма выполняет полиграфию, другая проводит исследование рынка, третья следит за общей успешностью проводимых мероприятий.

Русское агентство новостей
Русское Агентство Новостей (РуАН) создано, как альтернатива разнузданному, повсеместному шабашу, развёрнутому в СМИ равнодушными, недалёкими, продажными и недружественными к нормальным людям персонажами,

Мегаполис сервис агентство недвижимости
Агентство недвижимости «Мегаполис Сервис», предлагает все виды риэлторских услуг на рынке недвижимости. Купля-продажа, обмен квартир, домов, комнат, земельных участков, коттеджей, коммерческой недвижимости.

Сдать квартиру через агентство
Почему стоит держаться подальше от агентств недвижимости Что бы ответить на первый вопрос и понять почему идея сдать квартиру через агентство не самая блестящая, мне придется процитировать книгу “6

Агентство по подбору домашнего персонала
Проблема поиска хорошей няни, надежной помощницы по хозяйству, квалифицированного репетитора для ребенка или сиделки для пожилого родственника знакома многим людям. Избавить их от множества хлопот по


Реклама

Календарь новостей

Реклама

Архив новостей

Реклама

rss