Земельні ділянки для учасників АТО

 Червень 30, 2014

Військовослужбовці Збройних Сил України, МВС, СБУ та інших військових формувань, які захищають територіальну цілісність і суверенітет країни у східних та південно-східних областях, отримають земельні ділянки.

Про це повідомив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Рудик під час брифінгу, що передував урядовій прямій телефонній лінії.

У межах реалізації ініціативи щодо впровадження програми соціальної допомоги сім’ям військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України завершується формування списків військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях і бажають безоплатно отримати у власність земельні ділянки. Для реалізації ініціативи не потрібно приймати законодавчі та нормативно-правові акти або вносити зміни до них.

Для отримання інформації про виділення військовослужбовцям земельних ділянок необхідно звертатися до територіальних органів Держземагентства або на особисту «Гарячу лінію» голови установи за номером 0–800-301–071.

На «Гарячій лінії» щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9:00 до 17:00 (у п’ятницю до 16:45) працюють 6 операторів і 4 аналітики, які нададуть кваліфіковані консультації з цього питання.

— Слід лише провести відповідну роботу, докласти певних зусиль, щоб допомогти захисникам Вітчизни реалізувати конституційне право, — зазначив Сергій Рудик. — А надання земельних наділів буде здійснюватися в порядку, визначеному чинним законодавством України.

До банку даних вже внесено 2521 земельний масив загальною площею 18380,2 гектара. Це земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності в межах та за межами населених пунктів у всіх областях України. Отже, захисники Батьківщини, що беруть участь в АТО, незабаром зможуть безоплатно отримати земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва.

«Зараз ми очікуємо списки від силових структур з переліком тих військовослужбовців, які в межах зазначеної ініціативи мають право на земельні ділянки», поінформував Сергій Рудик.

Після складання відповідних списків і визначення потреби в земельних наділах розпочнуться роботи з виділення землі військовослужбовцям.

Сергій Рудик наголосив, що працівники територіальних управлінь Держземагентства зобов’язані максимально спрощувати процедуру оформлення земельних ділянок для військовослужбовців: «Наші фахівці на місцях допоможуть швидко оформити клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, підготувати всі необхідні документи для її отримання». Зауважимо, що клопотання має подавати особисто військовослужбовець, який бажає безоплатно отримати земельну ділянку.

Сама процедура відповідно до законодавства виконується в термін до 6 місяців. Голова Держземагентства пообіцяв якомога більше скоротити час оформлення земельної ділянки та максимально зменшити ціну послуги. У разі звернення військовослужбовця до державного підприємства потрібно буде сплатити лише фактичні видатки на виконання цієї роботи.

Марина ХЛІБКО,

«Народна армія»

2 відгука

  1. Марта

    05.07.2014 at 01:32

    Земельні ділянки виділятимуть, враховуючи побажання про місцерозташування та розміри? Наприклад: ми проживаэмо та прописані у м.Львові та хотіли б отримати землю для будіництва житл.будинку та його обслуговування у м. Львові.

  2. людмила

    01.08.2014 at 00:57

    чи може сестра подати клопотання про земельну ділянку як довірена особа учасника ато

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта