ВСІ НЕОБХІДНІ МАТЕРІАЛЬНІ РЕСУРСИ АРМІЯ ОТРИМУВАТИМЕ В РАЗИ ШВИДШЕ

 Квітень 3, 2015

Міністерством оборони України та Міністерством економічного розвитку та торгівлі напрацьовано проект Розпорядження Кабінету Міністрів України про проведення експерименту із застосуванням електронних засобів під час здійснення переговорної процедури закупівлі військовим відомством. За словами керівника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України Неллі Стельмах, нині проект розпорядження знаходиться на остаточному узгодженні з міністерствами фінансів та юстиції. Очікується, що після його підписання Прем’єр-міністром України з середини квітня документ набуде чинності, що дозволить Міністерству оборони в подальшому упродовж 2015 року здіснювати всі державні закупівлі через процедуру електронних торгів.

Як повідомила посадовець, раніше будь-яка тендерна процедура за участю Міністерства оборони відбувалася виключно у «паперовому» вигляді, розтягувалася у часі, подекуди ставила учасників торгів у нерівні умови, за певних обставин не сприяла захисту державних інтересів та давала можливість застосовувати корупційні схеми. Лише нещодавно, з початком роботи системи електронних державних закупівель ProZorro, з ініціативи членів волонтерського десанту в Міністерстві оборони військове відомство долучилося до участі в електронних торгах.

Спочатку проект електронних закупівель для армії здійснювався Департаментом державних закупівель виключно в тестовому режимі. Головною метою тестування електронної системи торгів було вивчення її спроможності вивести державні закупівлі на якісно новий, прозорий і, що не менш важливо в умовах проведення антитерористичної операції, — швидкісний рівень. Застосування процедури електронних торгів упродовж березня засвідчило необхідність її впровадження як основної при проведенні державних закупівель: армія значно швидше отримуватиме необхідне, держава матиме можливість економити значні кошти, виробники отримають прозорі умови бізнесу, конкуруючи між собою за право постачати свою продукцію до війська.

Для прикладу, наприкінці березня завдяки проведенню електронних торгів при закупівлі 20 000 розвантажувальних систем зафіксовано економію державних коштів у розмірі 3 020 050 грн, що становило здешевлення на 13,8% від початкової ціни. 30 000 літніх польових костюмів обійшлися Збройним Силам на 10,6% дешевше, або на 3 014 500 грн тощо. Загалом же проведені у тестовому режимі електронні торги завдяки прозорості процедури та активній участі виробників надавали змогу державі економити до 28% від оголошеної очікуваної вартості.

Варто зазначити, що посильну допомогу у впровадженні Міністерством оборони України тендерних процедур електронних торгів фахівцям Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МО України надають колеги з британського військового відомства, де вже понад 15 років для забезпечення Королівських збройних сил активно працює система електронних торгів.

Отже, очікується, що з середини квітня поточного року всі державні закупівлі українське військове відомство впродовж поточного року проводитиме виключно у електронному вигляді, поки що як експеримент за розпорядженням Кабінету Міністрів. За результатами його проведення до 1 січня 2016 року уряду України буде подано звіт, який міститиме дані щодо загального обсягу проведених процедур закупівель у кількісному та якісному виявленні, середню кількість учасників, що взяли участь у відборі, різницю між очікуваною вартістю закупівель та сумою укладених договорів із зазначенням інформації про зміни, що були внесені до переговорів про закупівлю.

Нині директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МО України Неллі Стельмах переконана, що запуск повної процедури електронних закупівель з подальшим поєднанням її з системою електронного документообігу в рази пришвидшить всю процедуру — від заявки на закупівлю до поставки продукції на склади і потрапляння її до рук солдата, як це відбувається в арміях провідних країн світу.

Іван СТУПАК,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта