УСПІХ ЗА ТИМИ, В КОГО БІЛЬША ОРГАНІЗОВАНІСТЬ ТА ВИСОКИЙ БОЙОВИЙ ДУХ

 Квітень 3, 2015

5372_p_1_img_0003На одному із загальновійськових полігонів Дніпропетровщини під керівництвом начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Віктора Муженка відбулася дводенна науково-практична конференція. Її учасники проаналізували досвід виконання бойових зав-дань військовими частинами в антитерористичній операції, окреслили проблемні питання та визначили шляхи їхнього вирішення.

У заході взяли участь керівники структурних підрозділів, управлінь Генерального штабу, командувачі високомобільних десантних військ, Сухопутних військ та їхні заступники, оперативних командувань, начальники військових вишів, навчальних центрів, командири бригад визначених батальйонів та рот.

5372_p_1_img_0002Під час відкриття конференції генерал-полковник Віктор Муженко наголосив на актуальності й важливості її проведення.

— Захід має зробити вагомий внесок у досягнення основної мети — вироблення пропозицій щодо змін у тактиці ведення бойових дій, організаційно-штатних структурах військових частин, удосконалення озброєння, військової техніки та всебічного забезпечення, — зазначив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України. — Саме тому доповідачі висвітлюватимуть своє бачення виконання бойових завдань підрозділами на досвіді, набутому в АТО, акцентуючи увагу і на проблемах та шляхах їхнього розв’язання.

Під час практичних інструкторсько-методичних занять учасники конференції ознайомилися з порядком несення служби механізованим взводом на блокпосту та застосуванням вогневих засобів бригади для відбиття ворожого нападу, веденням штурмових дій посиленим парашутно-десантним взводом за підтримки артилерії, веденням рейдових дій танковим взводом. Крім того, військовослужбовці спостерігали за діями реактивної батареї під час виконання вогневого завдання з підтримки загальновійськових підрозділів.

Спостерігаючи за тактичними епізодами, офіцери ділилися бойовим досвідом та різними тонкощами військового мистецтва, від яких у зоні проведення антитерористичної операції залежав успіх виконання бойових завдань.

5372_p_4_img_0007За словами начальника штабу — першого заступника командира 93-ї окремої механізованої бригади полковника Павла Г., завдяки даній конференції випала слушна нагода не тільки поспілкуватися з іншими командирами військових частин, а й отримати цінні поради від бойових офіцерів та генералів.

— Вони виконували бойові завдання в різних секторах, бували в різних обстановках та видах бою. Якщо їхній досвід та поради будуть корисні для нашого з’єднання залежно від завдань, місцевості та інших факторів, то вони обов’язково втілюватимуться в життя, — розповів офіцер.

5372_p_4_img_0006Окрім того, учасникам конференції були представлені сучасні безпілотні літальні апарати, різні технічні пристрої, які є досить ефективними в бойових умовах. Одним із них є зенітна установка ЗУ-23-2 зі встановленим дистанційним керуванням. Цей пристрій був розроблений воїнами-інтернаціоналістами Харківської та Полтавської областей. За його допомогою зенітники можуть із укриття вести влучний вогонь одиночними пострілами на відстань більше двох тисяч метрів. При цьому особовий склад знаходиться в цілковитій безпеці.

За результатами роботи було визначено низку перспективних завдань із урахуванням бойового досвіду, вмілого та ефективного застосування озброєння та техніки, сміливих, нестандартних рішень.

5372_p_4_img_0005Підбиваючи підсумки конференції, генерал-полковник Віктор Муженко поставив учасникам заходу відповідні завдання, звернув увагу на черговий етап проведення мобілізації. Це, зокрема, якісна бойова підготовка військовослужбовців, а також технічний стан і технічна оснащеність частин та підрозділів війська.

Не оминув своєю увагою начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України і стан військової дисципліни захисників Вітчизни.

— Хтось із іноземних полководців сучасності сказав: якщо дві армії приблизно рівні за потенціалом ведуть бойові дії, то успіх буде в тієї, в якій більша організованість та високий бойовий дух. Саме ці критерії і є ознаками зовнішньої дисциплінованості військовослужбовців, — наголосив генерал-полковник Віктор Муженко.

Руслан ЛІННИК,

Валентин ШЕВЧЕНКО,

«Народна армія».

Фото авторів та

Володимира ВОВКОГОНА

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта