НІКОГО ЗІ СТРОКОВИКІВ У ЗОНУ АТО НЕ ВІДПРАВЛЯТИМУТЬ

 Квітень 1, 2015

5371_p_1_img_0003В Україні стартував призов на строкову військову службу. Попри півторарічну перерву, у Львівській області він розпочався планово та організовано. Цього разу звідси буде направлено до війська понад 1400 хлопців, що є другим показником після Дніпропетровської області.

Уже на 8 годину ранку біля Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного об’єднаного районного військового комісаріату м. Львова почали юрбитися призовники з отриманими повістками.

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара Личаківсько-Шевченківсько-Залізничного об’єднаного районного військового комісаріату м. Львова підполковник Владислав Заришняк, цьогорічна призовна кампанія має чимало нововведень і особливостей.

— По-перше, змінився призовний вік тих, кого ми призиваємо. Якщо раніше до війська йшли хлопці від 18 до 25 років, то відтепер братимемо тих, кому виповнилося двадцять, але не більше 27 років. Змінився і перелік тих осіб, хто підлягає відстрочці за станом здоров’я і за сімейними обставинами. Наприклад, втратили право на відстрочку депутати селищних, міських, районних та обласних рад, вчителі, які працюють у загальноосвітніх навчальних закладах не в сільській місцевості. А опікуни мають право на відстрочку лише в тому разі, коли, крім них, нікому доглядати непрацездатних людей.

До речі, якщо раніше працівники органів Міністерства внутрішніх справ знімалися з військового обліку в зв’язку з отриманням спеціального звання, то тепер їм просто на весь період служби надається відстрочка. Тобто якщо за певних обставин такий працівник звільняється з органів і йому не виповнилося 27 років, то він підлягає призову на строкову військову службу, — розповів підполковник Владислав Заришняк.

Більш детально про визначення придатності призовників за станом здоров’я розповіла лікар, яка організовує роботу медичного персоналу з медичного огляду призовників Личаківського і Залізничного району міста Львова, Ірина Держко-Котик. За її словами, раніше брали лише практично здорових хлопців, принаймні тих, хто не мав серйозних патологій чи обмежень за станом здоров’я. Тепер ситуація змінилася.

— Непридатними до служби можуть бути тільки ті, хто має ускладнену хронічну недугу, що підтверджують медичні висновки за весь період перебігу хвороби, а також інваліди. Тобто якась одноразова довідка для відстрочки від військової служби вже не підійде. Поширена раніше причина для зняття з обліку як, наприклад, плоскостопість уже не є приводом, щоб визнати строковика непридатним до військової служби. Придатність встановлюється за кількома ступенями діагнозів за захворюваннями без порушень функцій органів. Наприклад, якщо людина має сколіоз 1-го ступеня без порушення функцій хребта та ще один діагноз, для прикладу, реніт або хронічний гастрит тощо, то вона підлягає службі у війську. Раніше у вищезгаданому випадку, коли призовник мав два або більше діагнози, він переходив у резерв та до війська не призивався. А це 10% від загального обліку призовників у військкоматі, — розповідає лікар.

За словами заступника військового комісара — начальника відділення комплектування підполковника Вадима Худолея, за рішенням Президента України нікого зі строковиків у зону АТО не відправлятимуть. Водночас у призовників, кому виповнилося 25 років, буде вибір: або за власним бажанням їхати в зону АТО, адже ця вікова категорія підлягає ще й мобілізації, або йти на строкову. Також збільшилися терміни проходження військової служби. Зокрема для солдатів і матросів, сержантів і старшин строкова військова служба у Збройних Силах України та інших військових формуваннях становитиме 18 місяців, для осіб, які під час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра, — 12 місяців.

Загалом з цього військкомату до війська у квітні-травні буде відправлено близько 250 осіб. І керівництво військкомату сподівається, що населення районів свідомо поставиться до указу Президента. Для тих, хто має намір ухилитися від військового і конституційного обов’язку, слід зауважити, що держава надала більше прав та можливостей працівникам органів МВС в порушенні кримінальних справ щодо ухильників з метою проведення оперативно-розшукових заходів і спецоперацій із затримки таких осіб.

Віталій СТЕЧИШИН,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта