РЕАБІЛІТАЦІЯ ПОРАНЕНИХ БІЙЦІВ ПОКРАЩУЄТЬСЯ

 Квітень 1, 2015

Наприкінці квітня в Ірпінському військовому госпіталі відбудеться відкриття відділення, де учасники АТО проходитимуть психофізичну реабілітацію. Саме там завдяки канадському проекту «Ангели-хоронителі України» вперше будуть застосовані унікальні технології та аудіовізуальні стимуляції. На цьому під час брифінгу в «Укрінформі» наголосив помічник Міністра оборони України з медичних питань Всеволод Стеблюк.

— Світовий досвід переконливо доводить, що для успішної реабілітації військових необхідно дотримуватися трьох принципів: раннього початку, етапності та безперервності реабілітації. Відділення реабілітаційного напряму нині створюються у військово-медичних клінічних центрах. Потужність даних центрів зараз становить 1400 ліжок. Вони тісно пов’язані з реабілітаційними відділеннями санаторіїв Міноборони України. Але зважаючи на те, що ми тимчасово втратили

6 санаторіїв, які розташовані на анексованій території Автономної Республіки Крим, то військовослужбовці нині мають змогу проходити реабілітацію лише в трьох оздоровчих закладах — «Трускавець», «Пуща Водиця» та «Хмільник», — зазначив він.

Своєю чергою директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Андрій Верба додав, що поранені учасники АТО можуть проходити лікування за кордоном. На сьогодні вже понад 100 військовослужбовців пройшли реабілітацію в Німеччині, Ізраїлі, США, Болгарії та Прибалтиці. Крім того, понад 80 бійців вилікувано, а 38 перебувають на лікуванні у провідних клініках світу.

Він також зауважив, що для зменшення часового інтервалу надання кваліфікованої допомоги пораненим у зоні АТО створені спеціальні групи посилення висококваліфікованих фахівців. До їхнього складу входять хірурги, нейрохірурги, анестезіологи, травматологи тощо.

Олена КРУГЛЄНЯ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта