ПЕРЕДОВИЙ… ТИЛ

 Квітень 1, 2015

5371_p_4_img_0004У травні Центральній артилерійській базі озброєння, якою командує полковник Руслан Іващук, виповниться 70 років. Проте візит начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Віктора Муженка до цієї військової частини жодним чином не стосувався підготовки до урочистостей.

База займається ремонтом, зберіганням, видачею стрілецького та артилерійського озброєння, наземного обладнання. Причому в обсягах, що в багато разів перевищують звичайний ритм. Іншими словами, сьогодні тут, як і в багатьох військових частинах, без перебільшення, кується перемога.

— Напружений графік роботи нашої бази пов’язаний, зрозуміло, з проведенням антитерористичної операції. Збільшилися і обсяги робіт, і їхній перелік, — розповів заступник начальника бази по роботі з особовим складом підполковник Андрій Пронін. За його словами, нині майже весь особовий склад залучений до роботи у складі виїзних бригад. Нещодавно ремонтники полковника Руслана Іващука повернулися з Житомира, де відновлювали артилерію та міномети десантників. Інші бригади постійно працюють і в Маріуполі, і у Краматорську. Лагодять техніку, як кажуть, «не відходячи від позицій» — у базових таборах і на блокпостах. Що потребує складного ремонту — буксирують в обладнані цехи.

5371_p_4_img_0003Самовіддана праця ремонтників на передовій була належно оцінена. Кілька військовослужбовців отримали заохочення, а офіцери Олександр Ісайкін, Олег Чайка та Олександр Усанов — достроково військові звання. Відзначає підполковник Андрій Пронін і двох контрактників — старшого прапорщика Олександра Ткаченка та старшого солдата Олександра Ткаченка. Ці повні тезки творять справжні дива, повертаючи до строю найбезнадійнішу техніку.

Справжніми хранителями ремонтного досвіду та зброярських традицій є цивільні фахівці, які присвятили ремонтній справі все своє життя. Нині саме на них покладена левова частка всіх робіт, які виконуються в пункті постійної дислокації. І хоча завдань вистачило б на завантаження і трьох змін, база озброєння працює в одну. Бракує робочих рук. Та й чи може стояти сюди черга, коли цивільні фахівці отримують ледве дві тисячі гривень? Тут би утримати тих, які є!

Ознайомившись із станом справ на Центральній артилерійській базі озброєння, генерал-полковник Віктор Муженко пообіцяв допомогти знайти вихід із ситуації.

— Бойові дії на Сході України потребують мобілізації всіх сил держави, а ми своєю чергою маємо забезпечити гідну відзнаку кожного, хто працює задля перемоги, — зазначив очільник Генерального штабу ЗС України. Серед варіантів, які можливо застосувати для розв’язання ситуації, — підвищення заробітної платні цивільним працівникам бази або призов їх до лав Збройних Сил з усіма відповідними пільгами та соціальним захистом.

Роман БАКУМЕНКО,

«Народна армія».

Фото Володимира ВОВКОГОНА

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта