«ДЯДЯ ГРИША» ПЕРЕМАГАЄ ЩИРІСТЮ

 Квітень 1, 2015

5371_p_8_img_0098Приклади безкорисливих подвигів і самовіддачі деяких бійців тилу надихають. Одним з таких є херсонський пенсіонер Григорій Янченко — колишній «афганець», десантник, який втратив на війні обидві ноги. Він зібрав для потреб Українського війська 300 тисяч гривень. Нещодавно Григорій Миколайович став переможцем національного конкурсу «Благодійник року», одним із перших отримав почесну нагороду «Бурштиновий ангел добра».

— Я без вагань вирішив збирати кошти для військових. Якось один чоловік кинув у скриньку 20 гривень і запитав, чим ще може допомогти. А потім на моє прохання він запропонував мені транспорт для доставки коштів і закуплених речей у миколаївський госпіталь для поранених. Уже по дорозі небайдужі люди з ринку надавали нам ще фруктів. Усі продукти передавали польовим кухням, а потрібні речі — особисто бійцям на передовій. Пригадую, як вони раділи тільникам, бо це щось особливе для десантника, — розповідає Григорій Янченко. — Згодом я потоваришував із іншими волонтерами, автомайданівцями. Ми їздили по блокпостах на Херсонщині, досить часто бували й у зоні АТО. На всі зібрані кошти зазвичай купуємо військовий одяг, розвантажувальні жилети, оптичні приціли, взуття, прилади нічного бачення.

Григорій Янченко є людиною з обмеженими фізичними можливостями, але з безмежним бажанням зробити свій внесок у перемогу України. Колись продавав газети в кіоску. А починаючи з квітня минулого року чи не щодня долає три кілометри на інвалідному візку до популярного в Херсоні торговельно-розважального центру. Тут, жартує чоловік, його нове «робоче місце». До візка прикріплена скринька для грошей із написом про допомогу Українській армії, поруч — фотозвіти візитів із подарунками для бійців, а за спинкою візка два прапори — України та високомобільних десантних військ.

— Знаєте, я коли почув про тих псковських десантників, які нібито заблукали на нашій території, дуже розчарувався. Стало боляче, адже свого часу я служив саме в тій псковській бригаді, — говорить Григорій Янченко. — Відтоді минуло багато часу, там зовсім інші люди, вони підтримують терористів, які вбивають наших хлопців. Попри агресію сусідньої держави, наш народ не здолати. Голодомори, світові війни не стали перешкодою для нашого народу, він все одно живе й бореться. Тож я вірю, що ми обов’язково переможемо. Такий чудовий народ не повинен страждати.

Сергій ДАНИЛЕНКО,

Херсон

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта