ЧЕХІЯ ДОПОМАГАЄ НАШОМУ ВІЙСЬКУ

 Березень 27, 2015

5369_p_1_img_0003Днями військово-транспортний літак Збройних Сил Чеської Республіки доставив на військовий аеродром «Бориспіль» черговий вантаж гуманітарної допомоги для Збройних Сил України.

— До України прибула перша частина гуманітарної допомоги, яка була направлена від Міністерства оборони Республіки Чехія. Йдеться про 10 тисяч різноманітних артикулів, які призначені для декількох сотень військовослужбовців. Це, зокрема одяг та спорядження — черевики з високими берцями, зимовий одяг, рюкзаки, намети тощо, — розповів під час брифінгу в аеропорту «Бориспіль» заступник Міністра оборони Чеської Республіки пан Даніел Коштовал. — Ми продовжуємо перемовини із Міністерством оборони України, щоб зрозуміти, як краще допомагати в подальшому.

Для цього із заступником Міністра оборони Чеської Республіки також прибули представники різноманітних компаній та підприємств цієї країни, які представляють військово-

промисловий комплекс.

Зокрема Даніел Коштовал зазначив, що чеська сторона чітко розуміє, що допомога є нагальною і має надаватися протягом найближчого часу.

Наступного дня в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся Ук-раїнсько-Чеський форум з питань оборонного співробітництва, в якому взяли участь перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, делегація Міністерства оборони Чеської Республіки на чолі із заступником Міністра оборони Чеської Республіки Даніелом Коштовалом, а також представники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

Протягом заходу учасники форуму визначали перспективи співпраці щодо оснащення Збройних Сил та інших військових формувань України сучасними зразками військової техніки, обладнання та обмундирування. Окрім цього, було продемонстровано зразки продукції підприємств оборонної промисловості Чеської Республіки, зокрема індивідуальні засоби захисту (бронежилети, шоломи), оптичні приціли, зразки форми одягу та взуття та інше військове спорядження.

Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак подякував чеській стороні за підтримку, яку Чехія надає Україні в часи випробувань. Він наголосив, що саме міжнародна підтримка та приклад іноземних держав додають українському суспільству впевненості у спроможності досягти європейських цінностей та свобод.

— Такі заходи надають не тільки нового імпульсу розвитку відносин між збройними силами України та Чеської Республіки, а й зміцнюють регіональне оборонне співробітництво. Міністерство оборони України та Збройні Сили України зроблять все для того, щоб домовленості, досягнуті під час форуму, були якнайшвидше запроваджені в практику, — зазначив він.

Під час форуму робочі групи розглянули, зокрема, питання щодо запозичення досвіду Чеської Республіки в реформуванні Збройних сил, оборонного планування, підготовки військових кадрів, перспектив співробітництва у галузі інформаційних технологій, постачання комплектуючих та запасних частин до озброєння та військової техніки Збройних Сил України та інших військових формувань, логістичного, медичного забезпечення, лікування та реабілітації військовослужбовців, досвіду чеської сторони у сфері стандартизації тощо.

— Сьогодні Чеській Республіці є що запропонувати Україні, але й Україні є що запропонувати Чехії. Тому ми маємо конкретні пропозиції щодо розвитку двосторонньої оборонної співпраці та готові до запровадження спільних проектів, — зазначив заступник Міністра оборони Чеської Республіки Даніел Коштовал.

Роман ВУС,

Вадим КОВАЛЬОВ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта