ВИДАТКИ НА АРМІЮ ЗРОСЛИ

 Березень 25, 2015

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся брифінг заступника директора Департаменту — начальника управління Департаменту фінансів Міністерства оборони України Костянтина Кифоренка для представників Київської асоціації військових аташе.

Костянтин Кифоренко проінформував акредитованих в Україні представників іноземного дипломатичного корпусу про стан виконання кошторису Міністерства оборони України 2014 року та окреслив пріоритетні напрями фінансування Збройних Сил України у 2015 році.

Він наголосив, що відповідно до Державного бюджету України на 2015 рік Міністерству оборони України передбачається 45,8 млрд грн або 2,7% ВВП. Це на 18,5 млрд грн, або в 1,7 раза, більше, ніж у 2014 році. До цієї суми входять заплановані державні гарантії на суму 4,4 млрд грн, які надаватимуться Міноборони згідно з рішенням уряду.

Заступник директора Департаменту фінансів повідомив, що із загальної суми оборонного бюджету близько 29,8 млрд грн (або понад 65%) планується спрямувати на утримання Збройних Сил України.

Зокрема, Державним бюджетом України 2015 року на будівництво та придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил України вперше затверджені видатки, які відповідають показникам Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби та членів їхніх сімей — це 1 мільярд 140,5 мільйонів гривень.

Майже 14 млрд грн, або 30,3% оборонного бюджету 2015 року, планується спрямувати на розвиток озброєння та військової техніки. У 2014 році ця сума становила 3,9 млрд грн, або 14,3%. Необхідність збільшення видатків пов’язана з поточною воєнно-політичною ситуацією в Україні та незадовільним станом окремих зразків озброєння та військової техніки, вік яких перевищує 30 років.

Крім того, близько 2,1 млрд грн, або 4,6% оборонного бюджету, призначається на підготовку Збройних Сил України. В бюджеті минулого року ця сума становила 1,1 млрд грн.

Також заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Костянтин Кифоренко повідомив, що у 2014 році на рахунки Міноборони як благодійна допомога надійшло 153,3 млн грн. Разом з цим безпосередньо від громадян та благодійних організацій військові частини Збройних Сил України отримали та облікували допомоги на понад 426 млн грн.

Тетяна МОРОЗ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта