ПЕРЕМАГАЄМО НЕЗЛАМНІСТЮ ДУХУ ТА ПАТРІОТИЗМОМ

 Березень 25, 2015

5368_p_4_img_0002«Ми робимо усе можливе, щоб захистити країну. Підтримка армії сьогодні є першочерговим завданням для нас», — наголосив Президент України — Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час зустрічі з командирами бригад та батальйонів вітчизняного війська. Глава держави заявив, що за рік українська армія набула безцінного досвіду і нині входить до п’ятірки кращих на континенті.

ВІЙСЬКО МАЄ НАДІЙНУ НАРОДНУ ПІДТРИМКУ

Завдяки всенародній підтримці в стислий термін Збройні Сили України фактично були створені заново, зазначив глава держави. «Кожен українець, хто є українцем не лише за паспортом, відчув, що це — його справа будувати нову українську ефективну, сильну, боєздатну армію», — заявив Петро Порошенко.

Президент акцентував увагу на тому, що ставлення народу до Збройних Сил за останній рік кардинально змінилось. Якщо рік тому в листопаді лише 29% населення висловлювали довіру до війська, то сьогодні українці довіряють армії більше, ніж будь-якій іншій інституції. «Беззастережна довіра є запорукою того, що все в нас вийде. Ми захистимо країну, адже маємо тверду й надійну підтримку народу», — наголосив Верховний Головнокомандувач.

«Майже рік на Донбасі — в різних формах і проявах — триває російська збройна агресія проти України. Розпочавши в березні минулого року втілення своїх загарбницьких планів, ворог врахував нібито все, починаючи від готовності «номер один» з боку «п’ятої колони» до зруйнованого сектору безпеки держави. Адже на той момент готовими до виконання завдань, та й те з натяжкою, було лише 8 батальйонних тактичних груп, тільки 9 ротних тактичних груп, усього-на-всього чотири загони спецпризначення, 30 пар вертольотів та 15 зенітно-ракетних дивізіонів на всю країну», — зазначив Президент.

За словами глави держави, стан Збройних Сил характеризувався фактичною розбалансованістю системи управління, напівзруйнованою та архаїчною системою матеріально-технічного забезпечення, вкрай низьким рівнем укомплектованості особовим складом. «Мізерні видатки Міністерства оборони не забезпечували навіть мінімальних потреб Збройних Сил. Слава Богу, він послав нам волонтерів», — сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що ворог прорахувався в головному — в готовності українців зі зброєю в руках захищати рідну землю, в незламності нашого духу та патріотизмі не на словах, а на ділі. «За стислий термін завдяки всенародній підтримці фактично створено заново Збройні Сили, які змогли в запеклій боротьбі локалізувати межами окремих районів Донбасу військовий конфлікт, який розпалити ворог планував по всій Україні», — зазначив глава держави.

КАРДИНАЛЬНО ЗМІНИЛИСЯ ПІДХОДИ ДО ПІДГОТОВКИ ВІЙСЬК ТА ЇХНЬОГО ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

За словами Президента, вперше в історії України укладено 70% угод щодо забезпечення Збройних Сил України на весь 2015 рік, які на 100% будуть профінансовані. У систему управління Збройних Сил введено кращих представників волонтерського руху, що сприяло підвищенню ефективності роботи відомства. «Та головне: за рік наша армія набула безцінного бойового досвіду. Успішні дії наших Збройних Сил, які були проведені влітку 2014 року із визволення окупованої території Донбасу, повернули віру українського народу в своїх захисників та отримали високу оцінку від іноземних військових фахівців», — наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що в період з 5 травня по 23 серпня 2014 року штабом АТО було сплановано та проведено понад 40 операцій зі звільнення території Луганської та Донецької областей від незаконних збройних формувань та диверсійних розвідувально-терористичних груп. Від терористичних угруповань було звільнено близько 70% території Донецької та Луганської областей. «Реакцією на наші ефективні дії стало введення 23 серпня регулярних російських військ, і відтоді ми маємо справу з найсильнішою і найбільшою армією на континенті», — зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо відзначив військові досягнення добровольчих батальйонів.

Коментуючи тему батальйонів територіальної оборони, глава держави наголосив, що всі вони мають бути вертикально інтегровані у структуру Збройних Сил України і чітко їй підпорядковуватися. «Територіальна оборона буде підпорядкована чіткій воєнній вертикалі Збройних Сил. І не буде в нас у губернаторів ніяких «своїх кишенькових Збройних сил». Закінчилося це!» — сказав Президент України.

Говорячи про ротацію у Збройних Силах України, Президент зазначив, що четверта хвиля мобілізації відбувається зовсім по-іншому. «Зараз військові добре забезпечені, якісно одягнуті і навчені», — констатував Верховний Головнокомандувач. При цьому глава держави наголосив, що необхідно створити найсприятливіші умови для повернення до цивільного життя тих, хто демобілізується.

Також Президент зауважив, що потрібно створити якісний військовий резерв. «Я подав законопроект про резерв першої черги. Ті, хто добре виявив себе в бою, як тільки зміниться обстановка, за лічені години мають бути на лінії фронту», — зазначив Петро Порошенко.

ПРО НОВУ КАДРОВУ ПОЛІТИКУ

За словами Президента, треба змінити тактику призначення командирів.

— Проявиш себе в бою, підеш на вищі посади. Тільки ті командири, які пройшли з бійцями випробування на полі бою, заслуговують бути командирами, — наголосив Президент. На думку Верховного Головнокомандувача, «той соціальний ліфт, про який вже давно говорять «на гражданці», має бути запроваджений і у Збройних Силах. Найкращі мають отримувати найвищі посади».

Глава держави відзначив, що вже вісім командирів бригад призначені на вищі посади у Збройних Силах. Зокрема, Герой України полковник Михайло Забродський призначений командувачем високомобільних десантних військ, командир 25-ї окремої повітряно-десантної бригади полковник Юрій Содоль — першим заступником командувача високомобільних десантних військ. Командир 24-ї окремої механізованої бригади полковник Олександр Павлюк призначений начальником штабу — першим заступником командувача військ оперативного командування «Захід».

Крім цього, п’ять командирів батальйонів призначено на посади командирів бригад, шістнадцять — на посади заступників командирів бригад, двадцять два заступники командирів батальйонів призначені на посади командирів батальйонів тощо.

«Вірю, що саме така кадрова політика стане запорукою виведення Збройних Сил на новий якісний рівень», — заявив глава держави.

НА ЇХНІХ ПРИКЛАДАХ ВИХОВУВАТИМУТЬСЯ ПОКОЛІННЯ УКРАЇНЦІВ

Президент Петро Порошенко присвоїв звання Героя України чотирьом військовим командирам, які виявили мужність, героїзм, високий рівень професіоналізму, відстоюючи суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України.

Найвищу нагороду країни — орден «Золота Зірка» з рук Верховного Головнокомандувача отримав командир 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил Василь Зубанич. Підполковник у зоні бойових дій перебуває з травня 2014 року, зокрема брав участь у боях за луганський аеропорт та Дебальцеве. Рішення комбата сприяли успішному виконанню поставлених завдань підрозділами в районі проведення АТО. Під час прориву в складі штурмової групи у луганський аеропорт для забезпечення відходу підрозділів з оточення отримав осколкове та вогнепальне поранення, однак відмовився від госпіталізації та продовжував керувати діями підрозділу. З листопада 2014 року виконує завдання на Дебальцівському напрямку.

Званням Героя України та орденом «Золота Зірка» також нагороджено командира механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України Сергія Собка. 27 липня 2014 року батальйонна тактична група під керівництвом підполковника взяла стратегічний плацдарм Савур-Могила. Протягом липня–вересня підрозділ виконував завдання на території Луганської області і показав приклад мужності та професіоналізму.

Найвищу державну нагороду також вручено командиру аеромобільної роти 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Олександру Порхуну. Під час проведення АТО майор приймав виважені та оперативні рішення у критичні моменти бою. 29 липня штурмова група під керівництвом офіцера взяла під контроль та утримувала Савур-Могилу, що в подальшому позитивно вплинуло на хід операції з найменшими втратами серед особового складу та техніки. В ході операції військовослужбовець отримав контузію III ступеня, але продовжував виконувати поставлені завдання.

Звання Героя України та орден «Золота Зірка» вручено командиру механізованої роти механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу Володимиру Гринюку. Підпорядкований підрозділ офіцера знищив велику кількість бронетехніки та живої сили незаконних збройних формувань. 10–11 лютого під час зачистки населеного пункту Логвінове завдяки сміливості та блискавичним рішучим діям офіцера штурмова група захопила частину населеного пункту, при цьому особисто офіцер знищив 3 одиниці бронетехніки та до 30 бойовиків. Під час проведення операції отримав поранення, але продовжив керувати зведеним підрозділом.

Ігор ПАРУБСЬКИЙ, «Народна армія»

 

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта