«НАВМИСНИЙ ЗРИВ ТОРГІВ Я РОЗЦІНЮЮ ЯК САБОТАЖ, АДЖЕ ЦЕ — ЗАЛИШЕНИЙ БЕЗ ПАЛЬНОГО БТР ЧИ ТАНК»

 Березень 25, 2015

5368_p_3_img_0003Загалом на потреби державних закупівель задля тилового забезпечення Збройних Сил України у поточному році державою виділено 7 млрд 254 млн гривень. Про це під час прес-конференції в Укрінформі повідомила директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МО України Неллі Стельмах.

За словами посадовця, за останні два десятиріччя це рекордні кошти, які були виділені на тилові потреби військового відомства. Водночас, як зазначила Неллі Стельмах, їх може виявитися недостатньо для задоволення всіх потреб армії в повному обсязі. Пояснюється це тим, що державний бюджет затверджувався тоді, коли чисельність війська була значно меншою за ту, що планується в цьому році.

— З урахуванням четвертої і можливих подальших хвиль мобілізації, поновлення призову на строкову службу ми орієнтуємося на чисельність Збройних Сил близько 250 тисяч осіб. Тому вже зараз ведуться прорахунки, аби кошти на потреби тилового забезпечення такої кількості особового складу були знайдені, — пояснила Неллі Стельмах.

За її словами, на сьогодні відома сума, яку додатково потрібно виділити на задоволення потреб харчування військовослужбовців: вона становить 677 мільйонів гривень — на додачу до 2 млрд 184 млн гривень, які військове відомство отримало на харчування особового складу відповідно до цьогорічного державного кошторису видатків на оборону. Є два шляхи вирішення цієї проблеми: перерозподіл уже виділених Міністерству оборони коштів або ж додаткові асигнування. Відповідну інформацію, за словами Неллі Стельмах, Міністерство фінансів України вже отримало.

Також посадовець повідомила про поточний стан державних закупівель послуг з харчування військовослужбовців, забезпечення підрозділів Збройних Сил України речовим майном, паливно-мастильними матеріалами та деякими медичними препаратами.

Зокрема щодо речового майна було зазначено, що четверту хвилю мобілізації вдається забезпечувати значно краще за попередні. Причиною цього посадовець називає поліпшення фінансування потреб армії та започаткований процес переналаштування вітчизняної промисловості на виконання військових замовлень.

Також нині вирішено питання щодо державних закупівель паливно-мастильних матеріалів. На ці потреби державою виділено понад 2 млрд гривень. Завдяки відкритим торгам та проведеним переговорам лише при закупівлі дизельного палива було зекономлено 42,5 млн грн. У такий спосіб вже зараз, наприклад, дизельним паливом зимніх марок заповнюються сховища НЗ і є впевненість, що до наступного сезону, що стосується ПММ, вдасться підготуватися вчасно.

За словами Неллі Стельмах, за рахунок державних коштів упродовж місяця Міністерство оборони України також розпочне придбання нових аптечок. Усі комплектуючі нової аптечки, яка буде аналогічною натовській, будуть українського виробництва.

Водночас директор Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони наголосила на необхідності покращення захищеності інтересів держави у правовому полі проведення процедур закупівель.

— Через недобросовісні дії деяких комерційних структур нам доводилося кілька разів переносити терміни проведення торгів. Це стосується як закупівлі складових сухих пайків, так і торгів стосовно ПММ. Тому нині гостро стоїть питання захисту державних інтересів під час проведення державних закупівель, — зазначила вона.

Неллі Стельмах проінформувала, що необхідна робота вже ведеться, і до Верховної Ради України будуть подані пропозиції щодо внесення змін у відповідні законодавчі акти.

— Не проведений вчасно тендер, навмисний зрив торгів я розцінюю як саботаж, адже це — залишений без пального БТР чи танк. Ми маємо зробити все для того, аби такого не відбувалося. Держава і постачальники повинні знаходитися в однаково справедливих умовах правового поля, — наголосила Неллі Стельмах.

Іван СТУПАК,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта