ЯКОЮ БУДЕ ВІДПОВІДЬ СВІТУ НА ІМПЕРСЬКІ ПЛАНИ КРЕМЛЯ

 Лютий 25, 2015

5357_p_6_img_0002Росія і далі вперто заперечує свою участь у трагічний подіях на Сході України. Відверту військову агресію офіційний Кремль намагається маскувати під протести незгідних із політикою офіційного Києва. Попри неспростовні докази у вигляді військової зброї та техніки російського виробництва, полонених російських військовослужбовців, Росія не визнає себе стороною конфлікту. Минулого тижня Путін на весь світ заявив, що так звані ДНР і ЛНР підтримують не російські війська, це так вміло в їхніх лавах воюють вчорашні шахтарі та трактористи. Він знову публічно чорне називає білим. Після Мінська-2 він лише активізував бойові дії, зокрема, довкола Дебальцевого. Путін знову показав свої справжні наміри. Весь світ вже добре знає, чого вартують його слова чи підписані домовленості.

Кадрових російських військових видають за трактористів

Минулого тижня речник Міністерства оборони США Стів Воррен на сайті відомства заявив, що фахівці Пентагону помітили сплеск російської повітряної активності над українською територією. «Ми спостерігаємо продовження російського втручання на територію України, і ми зафіксували сплеск російської повітряної активності по всьому регіону», — зазначається у повідомленні.

За словами Воррена, фахівці Пентагону мають інформацію, що незважаючи на підписання Мінських домовленостей, постачання російського обладнання в Україну не сповільнюється.

На цю тему днями висловився і генсек НАТО. За його словами у НАТО є документальні докази присутності російських військових на Донбасі.

«Наші засоби розвідки надають документальні дані про військову присутність Росії на Сході України, ми бачимо це за даними незалежних джерел, незалежних журналістів, отримуємо цю інформацію від НО (неурядові організації — Ред.), які повідомляють нас про загиблих російських військовослужбовців в Україні», — сказав він.

НАТО також підтверджує інформацію про військову техніку, яка була розгорнута на Сході України. «Важко повірити, що сепаратисти можуть самостійно використовувати цю техніку, там явно є фахівці з Росії, які допомагають експлуатувати ці дуже складні системи озброєнь», — додав глава Альянсу.

Розвідка країн Альянсу має документальні дані про військову присутність Росії на Сході України. За словами Генсека НАТО, бойовикам не вдалося б досягти тих успіхів, які вони демонструють, без російської підтримки.

Невипадково після підписання Мінських домовленостей місія ОБСЄ кілька днів поспіль безрезультатно намагалася потрапити в Дебальцеве. Бойовики не пускали їх туди, аби ті не бачили на власні очі, хто становить основу військової потужності так званої «ДНР».

«З Донецька до Дебальцевого вирушив російський гуманітарний конвой. За нашою оперативною інформацію, «гуманітарність» полягає в необхідності вивезти своїх «200» і «300» і провести ротацію», — повідомив радник керівника СБУ Маркіян Лубківський.

Зважаючи на те, що Путін не припиняє постачання озброєння на Донбас, це означає, що, попри Мінські домовленості, у Кремля залишаються великі плани на воєнне просування на території, підконтрольні українському війську.

5357_p_7_img_0004Кремль воює не тільки з Україною, а й із Заходом

Хто чи що може зупинити Путіна в реалізації його планів? Є очевидним, що Путін поставив перед собою завдання щодо постійної підтримки воєнного гнійника на Донбасі. Стратегічне — доведення всієї України за допомогою цього сепсису до стану настільки хворобливого, ослабленого, що вона знову стане йому підконтрольною. За планом Кремля, Україна має повернутися до зони впливу Росії. Наш європейський вектор аж ніяк не влаштовує Путіна. Скажу більше: на Донбасі Кремль воює не тільки з Україною, а й Заходом.

Окремі європейські країни занепокоєні тим, як далеко може зайти Путін. Мінські домовленості вкотре переконали світ у ненадійності Росії як партнера та в її неспроможності дотримуватись будь-яких домовленостей.

Багато хто в Європі небезпідставно вважає, що нинішня Росія становить «реальну й актуальну загрозу» для Естонії, Латвії і Литви. Міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон висловив занепокоєння, що «Росія шукатиме шляхи, як повторити тактику гібридної війни у балтійських країнах услід за тим, як вона зробила це на Сході України і в Криму».

А заступник командувача Об’єднаних сил НАТО в Європі британський генерал Едріан Бредшоу вважає, що експансіонізм Росії може швидко стати очевидною загрозою всій Європі.

За його словами, Північноатлантичному альянсу слід розвивати як традиційні сили швидкого реагування, так і засоби, спрямовані на протидію російським зусиллям з примусу і пропаганди, які вона застосовує в Україні. Він вважає, у плани НАТО повинно входити не тільки використання збройних сил, а також протидія «політичній агітації, підривній діяльності, кібератакам, ворожій пропаганді, а також іншим дестабілізуючим факторам».

Європа та США багато говорили про наслідки для порушника Мінських домовленостей. На їхнє відверте порушення Росією світ знову відреагував словесним попередженням. Не вирішено остаточно і питання щодо надання Україні зброї стримування. А добре озброєне наше військо було б вагомим аргументом за столом переговорів із Росією.

США та їхні союзники розглядають можливість запровадження додаткових санкцій проти Росії через її дії щодо зі зірвання домовленостей припинення вогню на Сході України. Про це заявив Держсекретар США Джон Керрі перед зустріччю з Міністром закордонних справ Великобританії Філіппом Хеммондом.

«Росія втягнулася в абсолютно безсоромний і цинічний процес», — сказав глава американського зовнішньополітичного відомства.

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон попередив російського президента Володимира Путіна, що Росія може зіткнутися з санкціями, які матимуть неприйнятні фінансові та економічні наслідки протягом багатьох років. Про це пише The Guardian.

«Росія повинна отримати економічні й фінансові наслідки на довгі роки, якщо вона не відмовиться від своєї поведінки», — зазначив Кемерон.

«Британія наполягає на тому, що поведінка Росії є неприйнятною, і наслідки мають бути відповідні — санкції», — сказав Кемерон. Він наголосив, що відповідь Заходу на дії РФ має бути твердою.

«Є країна, яка досить ефективно оскаржила територіальну цілісність іншої країни. Підтримувані Росією сепаратисти використовують російські гранатомети, танки, артилерію. Таке обладнання не купиш на eBay. Його постачають з Росії», — зазначив британський прем’єр.

У Радбезі Росія підтвердить роль агресора

Нині для багатьох є очевидним, що, аби на Донбасі загасити воєнний конфлікт, достатньо перекрити кордон з Росією. Далі боротьба з бойовиками — справа часу. Але перекрити кілька сотень кілометрів українсько-російського кордону з сусідом без підтримки Кремля, без його бажання встановити мир у регіоні навряд чи реально.

Що ще, крім потужного світового економічного тиску на Росію, може сприяти деескалації конфлікту на Донбасі? Нині багато хто у світі обговорює варіант введення на Донбас миротворчих сил. У разі схвалення їхнього направлення в Україну, вони мають бути розташовані вздовж лінії зіткнення на Донбасі та вздовж неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону з Росією. Принципова позиція України в тому, аби у складі миротворців не було російських солдатів, аби не легалізувати багатотисячний російський контингент на нашій території.

На переконання секретаря РНБО, саме це дозволить фіксувати і, головне, локалізувати порушення. А також забезпечити реальні кроки з мирного врегулювання трагедії на Донбасі, «яка, на превеликий жаль, ініційована і повністю підтримується Російською Федерацією». Але ключовим питанням у цьому контексті є саме схвалення рішення про направлення миротворчих сил на Донбас.

На думку окремих експертів, миротворча операція «має не багато шансів бути реалізованою»: «На це є дві умови. Перша — миротворці повинні входити в зону розмежування за обопільною згодою сторін, якщо ні, то це не миротворча операція, а операція з примусу до миру, а це війна. Друга — миротворці повинні мати мандат ООН».

У експертів є великі сумніви, що сепаратисти і Росія погодяться на появу миротворців у зоні розмежування та російсько-українського кордону.

Говорячи про мандат ООН для миротворців, маю нагадати, що Росія є постійним членом Радбезу, який найімовірніше скористається своїм правом вето. Навіть якщо ми заздалегідь знаємо про таке рішення Росії, маємо пройти цю процедуру до кінця. Це буде ще одним підтвердженням того, що РФ не хоче миру на Донбасі, бо є агресором. Тобто Росію очікує дипломатична безвихідь. З одного боку, Кремль, погодившись на введення миротворців на Донбас, втратить контроль у цьому регіоні. З другого боку, заветувавши рішення про миротворців на Донбасі, Росія автоматично підтвердить свої плани на переформатування світової карти.

5357_p_7_img_0003Алексей Мацука, главный редактор интернет-газеты «Новости Донбасса», директор Донецкого института информации:

«Нет никакой Донецкой народной республики. Откуда ей взяться? У республики должна быть идея, должны быть сторонники этой идеи, должна быть власть. В «ДНР» вместо идеи есть Владимир Корнилов — выпускник нашего исторического факультета, который изучал историю искусственной Донецко-Криворожской республики и решил, что нечто подобное было бы неплохо создать и сейчас. Вместо сторонников — оголотелая толпа, не умеющая излагать свои мысли, толпа без риторики, без понятия о том, что такое диалог, что такое права человека и свобода мнений. Толпу «кормят» на русском ТВ сплошными вымышленными историями о «Правом секторе» и «бандеровцах». Вместо власти — горстка «МММ-щиков», проходимцев, алкоголиков, единственная цель которых — обогащение и тусовка.

Они рассказывают мне, журналисту, о том что мы «неправильно» их показываем и неправильно говорим о них. Но о чем же нам говорить, если вы пустое место? Нет идеи, нет сторонников, нет предложений. У вас нет ничего кроме автомата, который формально принадлежит государству Украина, и то — вы его украли. О чем с вами говорить, если ваша цель — уничтожить нашу малую родину Донбасс и нашу Родину — Украину и, таким образом, уничтожить нас — людей, которые себя без этих двух понятий в том виде в котором они есть не представляют. Вы наши убийцы, как мы можем говорить со своими убийцами? Для НТВ, может быть, вы герои, да, но не для нас, жителей Донбасса.

Вы предъявляете претензии Ахметову? Мы тоже — в наших антикоррупционных расследованиях на «Донецкой правде» десятки упоминаний фамилии Ахметов, Левченко, Шишацкий в описании схем вывода денег из бюджетов. В наших фотоматериалах вы найдете особняки и адреса чиновников, которые живут на государственную зарплату, при этом покупают себе «Бриони» и «Зилли» в «She and he». Вы тоже против коррупции? Но причем здесь флаг РФ и сепаратизм? Вы предъявляете претензии Украине?

Мы тоже — не достаточно делается усилий для защиты украинского языка у нас дома в Донецке. Но мы не берем флаг иностранного государства и не захватываем исполком, чтобы кому-то что-то доказать. Потому что мы у себя дома и мы ведем работу в рамках правового поля, наша цель — эффективность изменений, а не война.

Вы же, судя по всему, в Украине в гостях, а в гостях так себя не ведут. Поэтому мы вас просим уйти по-хорошему».

Розхитуючи Україну, Кремль і свій корабель руйнує

На думку багатьох українців, після Революції гідності тектонічні зміни в суспільстві вже відбулись. В умовах війни, за жорстких реалій, повільно, але ми таки рухаємося до втілення реформ. Українці демонструють на весь світ величезне прагнення жити у вільній, демократичній державі. І платять за це велику ціну. І це Путіна лякає. Він страшенно боїться, щоб зерна свободи не засіяли перед Кремлем. Для попередження цього в Росії створили рух «Антимайдан». Бажання людей на вільне висловлювання думок, самостійне право вибору, в якій країні жити і куди рухатись, в Росії багато хто вважає небезпечним вірусом. І Кремль не шкодує коштів на «вакцини» від нього.

У минулі вихідні в центрі Москви відбулася перша акція громадського руху «Антимайдан», приурочена до роковин Революції гідності в Україні. Акція була ходою з подальшим мітингом-концертом на площі Революції. Основне гасло акції — «Рік Майдану. Не забудемо, не пробачимо!».

На чолі колони поряд з пропутінським байкером на прізвисько «Хірург» Олександром Залдастоновим йшов Олег Царьов, в Україні оголошений у розшук.

За інформацією деяких ЗМІ, для створення масовості на мітингу були застосовані ресурси обласних адміністрацій, «Єдиної Росії», ОНФ і вчительських профспілок.

Як повідомляє «Ехо Москви», деякі учасники пояснили свою участь в акції тим, що їм так наказали в деканаті, а багато хто отримав за організовану ходу кілька сотень рублів.

Серед іншого на акції роздавали листівки, в яких відомий російський рок-співак Андрій Макаревич і опозиціонер Михайло Ходорковський були названі організаторами Майдану, також звинувачували президента США Барака Обаму у вбивстві дітей Донбасу.

У контексті сказаного зазначу, що, розхитуючи Україну, Кремль і свій корабель руйнує. Причому досить швидкими темпами.

За словами окремих економістів та політологів, реальна ціна, яку російське суспільство платить за війну на Донбасі, це «не те, що проходить через бюджет» (хоча у грошовому еквіваленті, за деякими підрахунками це вже обійшлось росіянам у понад 100 млрд дол.), а й реакція суспільства, інвесторів, держателів національної валюти, яка відображається «у втечі від рубля, у втечі з російської економіки, у втечі з Росії».

Світлана ЯРОВА,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта