БОЙОВИЙ ВИШКІЛ МАЄ БУТИ БЕЗДОГАННИМ

 Лютий 25, 2015

5357_p_1_img_0002Завершується підготовка військовослужбовців, призваних у межах першого етапу четвертої хвилі мобілізації, які навчаються у 184-му Навчальному центрі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Протягом місяця вони набували знання та навички військової справи, підвищували бойовий вишкіл.

За словами заступника начальника 184-го Навчального центру по роботі з особовим складом цього військового вишу підполковника Володимира Безбородова, більше чотирьох тисяч мобілізованих проходили навчання за близько 100 військовими спеціальностями.

— Заняття проводилися щоденно по 10 годин із використанням практичної складової навчання, — розповів офіцер. — Навчальний процес мобілізованих побудований на досвіді, набутому нашими підрозділами під час проведення антитерористичної операції. Для цього, зокрема, залучали офіцерів з тих військових колективів, які пройшли «обкатування» війною і зараз перебувають у пункті постійної дислокації.

5357_p_3_img_0003Щоб не бути голослівними і показати чого насправді навчилися за три тижні їхні підопічні, керівництво 184-го Навчального центру академії разом з журналістами об’їхали п’ять навчальних місць. На першому з них — комплексі підготовки інженерних підрозділів — свою фахову майстерність демонстрували майбутні сапери. Робота тут тривала без метушні, чітко та злагоджено. Раз за разом відмобілізовані військовослужбовці знаходили різні вибухові пристрої та позначали місця небезпечних знахідок відповідними прапорцями. За словами начальника циклової комісії підготовки інженерних підрозділів 184-го Навчального центру майора Сергія Шатенка, часу, аби опанувати ази цієї копіткої справи, вистачає.

— У кожного мобілізованого є бажання опанувати цей фах, як і загалом інші спеціальності. Всі добре розуміють, що незабаром набуті навички можуть знадобитися у зоні проведення антитерористичної операції. Тому бойовий вишкіл має бути бездоганним, адже від цього залежить як власне життя, так і життя товаришів по службі, — зауважив офіцер.

5357_p_3_img_0002На іншому навчальному місці вправу контрольних стрільб з озброєння БМД-2 виконували майбутні військовослужбовці високомобільних десантних військ. Із 30-міліметрової гармати і кулемета ПКТ бійці вміло знищували мішені. За однією з бойових машин сидів на місці оператора-навідника рядовий Михайло Гелешко.

— Свого часу служив у 80-му окремому аеромобільному полку. Навички залишились ще з того часу. Тут я їх лише відновив і вдосконалив. Стріляємо практично щодня. Добре можна набити руку і тим хлопцям, які досі не мали справи з цією бойовою машиною. Заняття насамперед націлені на практику, що правильно, адже ми добре знаємо, в яких умовах згодом можемо опинитися, — розповідає він.

Трохи далі, в навчальному центрі «Вербляни», виконували вогневі завдання воїни-артилеристи, зокрема, бойові розрахунки реактивних систем залпового вогню.

— Мої хлопці вже готові їхати на передову! — похвалився командир бойової машини старший сержант Святослав Градов, який свого часу отримав бойовий досвід в Афганістані, де і заслужив бойові нагороди. — Щойно з БМ-21 «Град» було здійснено стрільбу по цілі, яка не спостерігається з вогневої позиції. Дальність стрільби становила більше 10 кілометрів. За результатами оцінки з командно-спостережного пункту, всі 10 реактивних снарядів лягли кучно в ціль. За характеристиками точності стрільба відповідає оцінці «відмінно», за часом виконання вправи вклалися в оцінку «добре». Для четвертого тижня навчання — це хороший результат. По прибутті в частину ці навички забезпечать відповідну подальшу фахову підготовку.

5357_p_1_img_0003За декілька сотень метрів вправлялися у влучності стрільби піхотинці та танкісти. Останні, зокрема, виконували 3-тю вправу навчальних стрільб — «Стрільба з озброєння танка Т-64 з ходу». У ролі командира танка був досвідчений інструктор, у минулому командир роти танкового батальйону 24-ї механізованої дивізії капітан Сергій Гречуха. Він на полігоні перебуває з серпня минулого року та займається підготовкою військовозобов’язаних ще з попередніх хвиль мобілізації.

— Ми намагалися навчити всього, що самі вміємо і знаємо. Щодня займалися водінням, стрільбою з озброєння машини, виконували численні практичні нормативи тощо, — розповідає інструктор. — У підготовці орієнтувалися на побажання командирів підрозділів і зауваження учасників АТО, які на власному досвіді в ході реальних боїв відчули, що таке справжня сучасна війна.

Наприклад, коли в танк поцілять з відповідної зброї, то може відказати механізм заряджання. Тому військовозобов’язаних ми вчимо стріляти вручну і робити це якомога швидше. При виникненні проблем із затвором необхідно вміти застосувати клин затвора, і таких нюансів вистачає. При цьому програма навчання має чіткі терміни підготовки мобілізованих, за які ми маємо навчити підопічних оволодіти військовою майстерністю, — розповів капітан Сергій Гречуха.

5357_p_3_img_0004Підсумок підготовки мобілізованих у 184-му Навчальному центрі підбив начальник навчального відділу Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного підполковник Олексій Шевченко.

— Після закінчення навчання в центрі ніхто з військовослужбовців не буде спрямовуватися в зону АТО, вони будуть направлені у визначені військові підрозділи, де пройде черговий етап їхньої підготовки — бойове злагодження у складі підрозділів, — говорить він. — Лише після цього визначатимуться терміни відбуття в АТО кожного окремого колективу. Наша програма підготовки фахівців затверджена командувачем Сухопутних військ та на 15–20% перевищує ліміти попередніх курсів стрільб та інших документів щодо практичних занять з водіння і виконання вогневих завдань. Тобто ми вклали у підготовку значно більше часу і ресурсів, ніж це було раніше. Також слід зауважити, що під час цієї хвилі часткової мобілізації всі військовослужбовці виявили бажання служити та захищати нашу державу та готові виконувати поставлені завдання.

Наприкінці цього тижня у 184-му Навчальному центрі мобілізовані проходитимуть заключні випробування, під час яких складатимуть іспити із загальновійськової підготовки і за набутою спеціальністю. Керівництво центру впевнене, що їхні підопічні з отриманими знаннями і набутими навичками з легкістю впораються із контрольними вправами. Втім найголовніші випробування в захисників Батьківщини ще попереду. А у березні в центр прибуде наступна партія мобілізованих. Тож інструктори готові допомогти кожному з прибулих набути бездоганний бойовий вишкіл.

Віталій СТЕЧИШИН,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта