«ШРЕКИ» СТАНУТЬ ДО БОЙОВОГО ПОРЯДКУ

 Лютий 18, 2015

5354_p_6_img_0003«АвтоКрАЗ» завершив минулий рік із кращими за останні шість років показниками виробництва і продажів великовантажних автомобілів КрАЗ. На головному конвеєрі автозаводу було виготовлено 1386 одиниць автомобільної техніки. Замовлення українського війська та інших силових структур на продукцію кременчуцького заводу зросли в рази.

Одним із важливих результатів минулого року стало створення та виготовлення нових автомобілів-шасі. Йдеться про самохідне шасі КрАЗ-7634НЕ (8х8), призначене для монтажу важкого спецобладнання, а також універсальне шасі КрАЗ-5401 (4х2), спроектоване з урахуванням його максимальної уніфікації та адаптації під різні силові установки та спецнадбудови. Ця продукція стосується більше цивільного сектору виробництва.

Для військових замовлень підприємство запропонувало чимало новинок, які вже зарекомендували себе в зоні проведення АТО. Так, КрАЗ спільно з канадсько-еміратською компанією Streit Group створив бронеавтомобіль KrAZ-MPV Shrek One в декількох варіантах. Приміром, Personnel Carrier — автомобіль для транспортування особового складу, KrAZ-Ambulance — швидка допомога та KrAZ-RCV — автомобіль для розмінування маршруту. Крім того, кременчужани почали випуск броньованих автомобілів КрАЗ-«Спартан», КрАЗ-«Кугуар» і КрАЗ-6322-«Раптор», евакуаторів КрАЗ-6322 із маніпулятором та різним обладнанням для ремонту техніки в польових умовах.

Кількість одиниць військової техніки, за умовами контрактів, сьогодні не оголошується.

Працівники «АвтоКрАЗу» запланували наростити обсяги виробництва до 2000 вантажівок. Відповідно до плану дослідно-конструкторських робіт працівники заводу створять нові моделі армійських автомобілів.

Уже зовсім скоро, на Міжнародній виставці «Idex 2015» в Об’єднаних Арабських Еміратах, український автомобільний гранд презентує дві нові броньовані суто бойові машини з колісними формулами 8х8 та 6х6.

Окремо варто наголосити на «Шрек»-APC. Ці автомобілі вже працюють у зоні АТО.

Колісна формула автівки 4х4. Споряджена маса — 16000 кг. Двигун дизельний, V-подібний, з турбонаддувом ЯМЗ-238Д. Можуть бути встановлені двигуни Cummins і Deutz. Пасажиромісткість — 2 члени екіпажу + 3 оператори. Броньовик обладнано протимінним та балістичним захистом. Система захисту «Шрека» дозволяє забезпечити захист від вибуху міни, що еквівалентна 6 кг тротилу, під будь-яким із коліс або під днищем автомобіля.

Віктор АНУФРІЄВ,

Чернігів

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта