РОСІЙСЬКЕ МАРЕННЯ НА ПІВНІЧНО-АТЛАНТИЧНУ ТЕМАТИКУ

 Лютий 6, 2015

Слова російського президента про Українську армію як «натовський легіон» навряд чи когось здивували в Україні та світі, зважаючи на, м’яко кажучи, загальну неадекватність висловів та особливо вчинків нинішньої російської влади.

Головною підставою для слів президента Росії є вже добре відома прихильникам ідеї «рускАГА мира» теза про нібито участь підрозділів армій країн НАТО у збройному протистоянні на Сході нашої країни. Мовляв, разом із українськими військовиками проти «ополчения Донбасса» воюють підрозділи армій країн НАТО. І якщо це не підрозділи регулярного війська, то принаймні так звані «приватні військові компанії», за спинами яких знову ж таки стоять уряди країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Увесь цей інформаційний маразм щодо безпосередньої участі НАТО у «війні на Сході» майже щодня вдувають у вуха російським громадянам, які вже цілком серйозно вірять у ці балачки. Але річ у тім, що ці нісенітниці не меншим потоком засмічують свідомість наших громадян через різного роду опозиційні та так звані альтернативні засоби масової інформації. У зомбуванні своєї аудиторії задля вигоди «путінського погляду на світ» вони цілком успішно використовують одну з основних демократичних свобод нашої країни — свободу слова.

Десятки і сотні «американських найманців», афроамериканці, поляки, німці, грузини — всі вони на «Амбрамсах» і «Апачах» майже не вилазять з Донбасу, воюють тут, грабують жителів донбаських сіл та міст і знущаються з місцевого населення найрізноманітнішими способами. І все дедалі безглуздішими та «страшнішими» стають історії про «участь у війні підрозділів НАТО». Якщо серйозно поставитися до цих балачок, то з часом починає здаватися, що дійсно «вояки НАТО» лізуть, як таргани, майже з усіх шпарин.

Щодо цього як «достовірні» свідки в передачах різноманітних російських телевізійних каналів штибу «Лайф ньюз», «Раша тудей» або «Росія 24» зазвичай фігурують не зовсім тверезі або не зовсім адекватні особи, які представляються «бійцями ополчення» чи «місцевими мешканцями», які вирвалися з рук карателів і «американських найманців». Вони із добре оплаченим завзяттям переконують глядачів, що особисто бачили цих утаємничених «вояків НАТО». І жодному прихильнику цих російських телезвалищ не спадає на думку, що коли «вояки НАТО» беруть безпосередню участь у бойових діях, то де хоча б один убитий, поранений або полонений такий військовослужбовець? Ще жодного російські зомбо-канали так і не пред’явили стурбованій спільноті…

Уже доведено, що коли довго дивитись увесь цей інформаційний бруд та пропагандистське сміття, починаєш відчувати, як поступово втрачаєш розум і так само, як російська аудиторія, починаєш шукати серед учасників збройного конфлікту на Сході нашої країни зловісну «руку Вашингтона» та «злобних найманців Заходу».

Тому я не рекомендую переглядати продукцію російського тв-агітпропу навіть як експеримент — це може скінчитися досить серйозним психічним розладом. Принаймні наймінімальнішим симптомом стане відчуття, ніби ви знаходитесь у якісь паралельній реальності, де над Донецьком літають бойові американські вертольоти, а в степах Луганської області «заблукав», кажучи словами російського президента пана Путіна, польський мотопіхотний батальйон. Потім буде дуже важко сприймати правду…

Чимало російських ЗМІ знову і знову, перетираючи тему міфічних «солдатів НАТО», дуже полюбляють посилатися на факти участі у складі українських добровольчих формувань, які воюють на Сході, окремих країн Заходу. Мовляв, ось вони — «солдати НАТО», при цьому чомусь скромно замовчують деякі подробиці цих фактів.

По-перше, це насправді окремі громадяни цих країн, а зовсім не військовослужбовці їхніх регулярних військ. Погодьтеся, між офіційним військовослужбовцем і цивільним громадянином є велика різниця. За ними зовсім не стоять уряди їхніх країн.

По-друге, жоден із них не воює за гроші, тобто не отримує за свою участь у бойових діях регулярну платню. Навіть більше — майже всі вони своїм коштом потрапили до лав українських добровольчих формувань, виключно через власні переконання щодо необхідності об’єднання світової спільноти в боротьбі з тероризмом.

По-третє, такі ж громадяни із західних країн воюють і в лавах так званого «ополчення». Але російським громадянам із подачі власних ЗМІ зовсім не спадає на думку називати їх «найманцями Москви» або «рукою Вашингтона».

І ці особливості можна перераховувати ще довго…

Насправді всім тверезомислячим людям зрозуміло, що вся ця риторика стосовно «участі солдатів НАТО» у війні, «натовського легіону» й інших лякалок нинішньої російської влади, які вона транслює своїм громадянам, покликана виконати лише одне завдання — виправдати в їхніх очах власну агресію проти сусідньої країни, бодай якось з позицій міжнародного права та здорового глузду «пояснити» факти прямої військової підтримки Росією терористів на Донбасі.

Костянтин МАШОВЕЦЬ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта