ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ КІЛОМЕТРІВ ДОРОГАМИ ГАРЯЧОГО ДОНБАСУ

 Лютий 2, 2015

5347_p_5_img_0003Водій від Бога, надійний товариш та порядна людина — саме так відгукуються про водія старенької «ГАЗельки» бойові побратими із групи координації цивільно-військового співробітництва штабу АТО, які щодня доставляють сотні кілограмів найрізноманітнішого гуманітарного вантажу до населених пунктів Донбасу та Луганщини.

Чоловіка з позивним «Череп» добре знають на більшості блокпостів у зоні АТО. Він досконало знає маршрути, деякі з котрих мають довжину понад три сотні кілометрів від пункту основної дислокації. Неодноразово бував у Дебальцевому, де, до речі, і зустрічав Новий рік під звуки ревуна, в Артемівську, Слов’янську, Краматорську, Волновасі, Маріуполі та багатьох інших містах та селищах гарячого Донбасу.

Йому 32 роки. Має дружину та двох доньок, які з нетерпінням чекають на повернення коханого чоловіка та турботливого татка. Ніколи не служив строкову та ще півроку тому був далекий від війська за родом професійної діяльності. До служби був доволі успішним столичним бізнесменом.

На Сході він уже вдруге і, як і першого разу, з власної волі. Переконує, що поїде і втретє, якщо Бог дасть здоров’я і сил.

— Сюди потрапити не боявся, — розповідає «Череп». — Знаю, що мої навички водіння тут обов’язково згодяться. А після повернення з першої ротації зрозумів, що хлопцям буде складно без мене, все ж таки все життя за «баранкою». Та й не час зараз відсиджуватись у тилу.

Учасники групи чудово знають — хороший водій суттєво підвищує шанси на виживання. А їм, між іншим, часто доводиться бувати в найнеспокійніших населених пунктах, назви яких згадуються в інформаційних хроніках. Ось там його професіоналізм як ніколи стає у пригоді, тим паче взимку, коли дорожні умови вкрай непрості.

— Восени було легше, — продовжує він. — Безпеку нашої групи під час пересування дорогами Донеччини та Луганщини забезпечували за рахунок швидкості: з авто доводилося «вичавлювати» по максимуму.

Та взимку все складніше — це саме та пора року, коли надмірна швидкість може призвести до фатальних наслідків. Тож до небезпеки зустріти диверсійну групу противника чи просто потрапити під ворожий обстріл додалися й нечищені дороги. Помножимо усі ці фактори на технічну непристосованість «ГАЗельки» до вищеназваних погодних та експлуатаційних умов, і відразу стає зрозуміло, що іноді доводиться справді добряче попріти, аби вдало пройти запланований маршрут.

Дорогами зони АТО «Череп» відкатав вже понад десять тисяч кілометрів. Практично щодня — на виїздах. Часу на перепочинок обмаль, а про вихідні дні тут не йдеться. Однак оптимізму йому не бракує, чоловік запевняє, що залишатиметься на своєму посту, допоки зайди з сусідньої держави та інша нечисть не заберуться з української землі.

Сергій КЛИМЕНКО,

із зони АТО

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта