НАПОЛЕГЛИВІ В НАВЧАННІ — РІШУЧІ У БОЮ

 Січень 30, 2015

5346_p_4_img_0002За час проведення антитерористичної операції на Сході України дуже багато військових виявили свій професіоналізм, патріотизм та героїзм, захищаючи нашу незалежність. Чимало бійців Збройних Сил України, які зараз воюють на Донбасі, пройшли підготовку та отримали досвід у 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗС України. До його складу входить і 300-й навчальний танковий полк, підрозділи якого зараз беруть безпосередню участь у антитерористичній операції.

У цій частині здійснюється первинна одиночна підготовка сержантів і кваліфікованих солдатів строкової та військової служби за контрактом, а на сьогодні й перепідготовка мобілізованих військовослужбовців для Збройних Сил України.

На думку офіцерів полку, їхнє головне завдання — максимально наблизити ці навчання до реальних, аби військовослужбовці якомога краще підготувалися до виконання бойового завдання і відпрацювали свої дії до автоматизму. Тут військовослужбовці навчаються протидіяти незаконним збройним формуванням у складі тактичних груп, відпрацьовують дії під час різноманітних сценаріїв ведення бою, які військовим підрозділам доведеться виконувати у ході проведення антитерористичної операції.

При підготовці військовослужбовців інструктори намагаються врахувати все — як власний досвід, так і практику ведення бойових дій, що застосовувалась військовими на Донбасі та під час миротворчих місій. Чимало офіцерів навчального полку брали участь у миротворчих місіях в Югославії, Лівані, Кувейті, Іраку, Сьєрра-Леоне.

— Одне із завдань полку — підготовка командира-лідера військового колективу. Основні управлінські якості, навички в досконалому володінні озброєнням і технікою курсанти набувають під час проведення польових занять на загальновійськовому полігоні, танкодромі та тактичному полі, — розповів командир 300-го навчального танкового полку полковник Анатолій Юрков.

Інфраструктура полігона, танкодрому та підрозділів забезпечення дозволяє проводити стрільби з усіх видів штатного озброєння і техніки та водіння танків. На військовому полігоні військовослужбовці здійснюють бойові стрільби зі стрілецької зброї та ручного протитанкового гранатомета. Слід зазначити, що з першої спроби на оцінку «добре» нормативи виконують не всі, тож у подальшому цим військовим доводиться ще не раз вдосконалювати свої бойові навички, доки не досягнуть потрібного результату.

Якісно нових форм тут набула і виховна робота з підлеглими.

— Ми присвячуємо себе службі Батьківщині та її народу — це чітко усвідомлюють офіцери і солдати. Ми відповідальні за майбутнє країни. Спокій українців у наших руках. Честь, відвага, Україна — ось три головні слова, в які вкладено найважливіше. Курсанти, які пройшли в нас підготовку, зарекомендували себе в зоні АТО як професіонали своєї справи, а чимало військовослужбовців нашого 300-го навчального танкового полку виявили героїзм та врятували не одне життя, — розповів заступник командира з виховної роботи підполковник Володимир Оленчук.

На підтвердження цих слів він і розповів про своїх підлеглих.

Наприклад, виконуючи бойове завдання із супроводу колони, 21 липня 2014 року між населеними пунктами Майорськ і Дзержинськ, розвідувальний дозор під командуванням майора Олександра Бабія приблизно 5 годин вів нерівний бій із терористами. Тоді наші військові на трьох БМП-1, одній БРДМ і танку Т-64 супроводжували колону з близько десяти вантажних автомобілів з боєприпасами, їжею та водою. І коли колона увійшла в населений пункт Майорське, то була обстріляна противником.

— Ми були розвідувальним дозором, їхали попереду колони і першими прийняли бій. Терористи влаштували засідку в «зеленці», звідки почали обстрілювати нас з мінометів, танка та стрілецької зброї. Завдяки злагодженості підрозділу напад на колону було відбито. Ми знищили всі мінометні розрахунки, близько десяти автомобілів та знешкодили близько ста терористів, — розповів майор Олександр Бабій.

Цей офіцер, хоч і був поранений, до останньої хвилини бою вміло керував своїм підрозділом, вивів його з бою без втрат та знешкодив велику кількість противників.

Водночас командир опорного пункту «Гостра Могила» підполковник Ігор Заглінський зі своїм підрозділом неодноразово відбивав напади бойовиків на об’єкт.

— Надійшов терміновий наказ вивести військовослужбовців з-під обстрілу. Колона, яка проходила біля населеного пункту Кумшацьке, потрапила в засідку. Ми з десантом вирушили до них на допомогу на двох танках Т-64. Прибувши до місця ведення бою, організували оборону та відбили напад на колону, забрали з поля бою поранених, контужених та, на жаль, одного вбитого механіка-водія БТРа, — згадує підполковник Ігор Заглінський.

Розповів офіцер і ще про один випадок: «Російські найманці, провівши розвідку боєм, хотіли штурмом взяти наш опорний пункт «Гостра Могила» і намагалися зайти у наш тил. Вчасно зреагувавши на все це і передбачивши їхні кроки, наш підрозділ відбив напад та знешкодив велику кількість бойовиків. Тож штурм терористів провалився. І висотка залишилась за нами».

Підполковник Ігор Заглінський згадав і про солдата Дениса Чередниченка, який під час нападу на опорний пункт під шквальним обстрілом піднявся на повний зріст та побіг на висотку для того, щоб відстежити, звідки ведеться обстріл та передати координати для відбиття нападу. На жаль, він загинув… Це була єдина втрата для цього підрозділу.

Ще один офіцер цієї частини майор Євгеній Камалов у зоні АТО був заступником командира 169-ї ротно-тактичної групи. Він разом із розвідниками їхав попереду на броні БМП-1. Вони супроводжували колону автівок, яка перевозила боєприпаси та провізію для бійців опорного пункту «Гостра Могила».

Коли проїхали населений пункт Малоорлівка, перед залізнично-автомобільним переїздом пролунав вибух. Військовослужбовці натрапили на радіокерований фугас. Це була засідка. Механік-водій БМП-1 був уражений кумулятивним струменем, але встиг різко звернути в кювет, чим зберіг життя всього екіпажу та десанту бойової машини. Після цього майор Євгеній Камалов дав команду десанту прийняти бій. Попри отримане поранення, офіцер керував боєм та надавав координати, щоб артилерія підтримала вогнем. Тоді бій тривав чотири години.

— Командир танка Т-64, який побачив, що екіпаж БМП-1 веде важкий бій, прийняв рішення допомогти своїм. Він ризикнув і поїхав через мінне поле назустріч терористам та почав по них стріляти, чим викликав вогонь противника на себе. Завдяки цьому екіпаж БМП-1 був евакуйований, а терористів наша артилерія накрила вогнем, — розповів підполковник Ігор Заглінський.

За особисту мужність і героїзм, виявлені в зоні проведення антитерористичної операції, Указом Президента України майор Олександр Бабій нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, підполковник Ігор Заглінський нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Інна МАЛЕВИЧ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта