«МИ ЄДИНІ І СИЛЬНІ!»

 Січень 21, 2015

Під час робочого візиту до Швейцарії Президент України Петро Порошенко виступив у Інституті Європи при Цюрихському університеті, повідомила прес-служба глави держави.

У своїй промові він наголосив, що після останніх терористичних атак у Франції, після розстрілу терористами мирного автобусу під Волновахою «вся Європа має об’єднатися».

— Тільки разом демократичні нації можуть відстояти свободу для нинішнього та наступних поколінь людства, щоб жити без страху, без загрози тероризму та будувати краще майбутнє, — сказав Петро Порошенко. — Зараз загрози, перед якими постала Європа, такі ж самі, з якими борються в Україні. Моя країна оголосила війну тероризму. Вона виборює перш за все європейські цінності, свободу, суверенітет та демократію.

— Світ має реагувати на ці виклики об’єднано та рішуче, — зауважив Петро Порошенко. — Україна має стати повноправним членом Європейської сім’ї народів, оскільки вже є її історичною, духовною та інтелектуальною частиною. Вже є її захисником та новим символом Європи.

За словами Президента, «толерантність, прихильність та підтримка, яку демонструють українці, які часто говорять різними мовами і навіть сповідують різні релігії, може стати у гарній нагоді Європі, що постала перед новими викликами».

Глава держави представив програму реформ, наголосивши на прагненні за 5 років досягти європейських стандартів та подати заявку на членство у ЄС.

— Я певен, що українці беззастережно заслуговують на те, щоб стати частиною процвітаючої та об’єднаної Європи, — сказав Президент.

Стійкі економіки, орієнтовані на ефективність та інновації, виробничі фактори, зокрема сталь, вугілля або газ, уже перестали бути актуальними. Тепер вирішальними стали люди з потенціалом, навичками та спільним баченням.

— Українські чоловіки не тікають з країни, а їдуть на Донбас боротися за здобуття миру, — наголосив Петро Порошенко. — Сучасна і боєздатна Українська армія була створена за рік війни. Українські військовослужбовці демонструють вражаючий бойовий дух, професійні навички і легендарний героїзм. У міжнародному аеропорту Донецька наші солдати витримують облогу протягом восьми місяців, заробивши славу «кіборгів». Поряд із солдатами служать сотні відважних добровольців, які під градом снарядів і пострілів забезпечують нашу армію, доставляють медичну та гуманітарну допомогу.

На переконання Президента, кожен день минулого року був травмою для українського народу. 8 червня 2014 року бойовики так званої «Донецької Народної Республіки» катували і вбили 8 священиків і парафіян протестантської церкви в українському місті Слов’янськ. 17 липня російська ракета збила малайзійський літак MH17 у небі над Донбасом, вбивши 298 невинних людей з 17 країн. 13 січня 2015 року терористи обстріляли пасажирський автобус біля українського міста Волноваха, незважаючи на заявлений режим припинення вогню, убивши 13 і поранивши 15 українських мирних громадян.

— MH17 і пасажири автобуса біля Волновахи, парафіяни протестантської церкви, Charlie Hebdo і жертви релігійних фанатиків у паризькому кошерному магазині — всі вони з різних країн, але померли в одній війні терору, — зазначив глава держави. — Тероризм не знає меж. Світ повинен реагувати на ці звірства спільно і рішуче. І я пишаюся тим, що стояв в одному ряду з лідерами понад 50 країн на вулиці Парижа з написом «Je suis Charlie» і «Ми не боїмося». Ми не боїмося терористів, тому що ми єдині та сильні!

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта