200 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ЗА ДВА РОКИ

 Січень 21, 2015

САМЕ СТІЛЬКИ КОШТІВ ДЛЯ ПОТРЕБ ОБОРОНИ ЗАОЩАДИЛИ ВНУТРІШНІ АУДИТОРИ, ПІДГОТОВЛЕНІ ЗА МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулася зустріч керівництва Міністерства оборони України з представниками міжнародної організації Transparency International (Senior Leaders Day). Під час заходу іноземні експерти поділилися набутим досвідом з розробки та впровадження програм з побудови доброчесності та зниження корупційних ризиків в оборонному секторі.

–Поточного року вперше за весь час незалежності Міністерство оборони України отримає значний фінансовий ресурс — 44,6 мільярда гривень, а це втричі більше, ніж 2013 року, та на 65 відсотків більше, ніж 2014 року, — зазначив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. — За таких умов значно зростає потреба в забезпеченні належного управління державними фінансовими і матеріальними ресурсами, підвищенні надійності системи внутрішнього контролю, яка сприятиме прозорому та максимально ефективному використанню кожної гривні, що передбачена на потреби оборони.

Оборонне відомство упродовж декількох років успішно співпрацює з Transparency International (Senior Leaders Day). За цей час за міжнародними стандартами вже підготовлено 60 внутрішніх аудиторів. Економічний ефект від цього для Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України за два роки вже перевищив 200 мільйонів гривень. Саме стільки коштів завдяки роботі внутрішніх аудиторів вдалося зберегти для потреб оборони. Також було запроваджено антикорупційний аналіз найбільш ризикових видів діяльності, насамперед у сферах закупівель, реалізації надлишкового військового майна, утилізації боєприпасів тощо. Міністерство оборони України активно працює й над розробкою сучасної системи внутрішнього контролю та управління ризиками європейського зразка.

При цьому важливо, що у вересні минулого року в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочав роботу науковий центр з питань запобігання та протидії корупції. Там успішно діють антикорупційні курси, зокрема організовуються мобільні виїзди до зони проведення антитерористичної операції. Крім того, здійснюється підготовка до проведення постійно діючих курсів для особового складу, що направляється для участі в миротворчих операціях.

За даними досліджень Індексу сприяння корупції, що проводяться міжнародною організацією Transparency International (Senior Leaders Day), українці вважали свою державу найбільш корумпованою у світі: у 2012 і 2013 роках наша держава посідала 144 місце серед 176 країн, в яких воно проводилося. Водночас в Індексі державної антикорупційної політики в оборонному секторі, опублікованому згаданою організацією у 2013 році, Україну віднесено до групи D+, до якої також входять Боснія та Герцеговина, Ізраїль, Сербія та Об`єднані Арабські Емірати. При цьому антикорупційна оцінка України в оборонному секторі є навіть вищою, ніж у Грузії та Росії.

— Таким чином кращі антикорупційні оцінки сектору оборони і безпеки України, ніж країни в цілому, означають, що в цих органах активніше, ніж в інших сферах впроваджуються заходи з побудови доброчесності та зниження рівня корупції, зокрема й з використанням рекомендації експертів НАТО, міжнародної організації Transparency International та кращих міжнародних практик, — наголосила заступник директора Департаменту — начальник відділу організації та забезпечення якості внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Марина Бариніна.

Реалізація Стратегії сталого розвитку «Україна — 2020», яка включає 62 реформи, передбачає, що у 2020 році витрати на національну безпеку та оборону держави становитимуть не менше 3% ВВП, а за Індексом сприяння корупції, який розраховує міжнародна організація Transparency International, Україна має увійти до 50 кращих держав світу.

Сергій ВОРОНКОВ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта