ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНА СПІВПРАЦЯ АКТИВІЗУЄТЬСЯ

 Січень 19, 2015

5341_p_2_img_0003У вітчизняному оборонному відомстві відбулася зустріч першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака із заступником Міністра національної оборони Республіки Польща з питань оборонної політики Робертом Купецьким.

Іван Руснак дав загальну оцінку поточної воєнно-політичної ситуації у країні. Зазначалося, що, попри систематичне порушення Російською Федерацією та терористами Мінських домовленостей, керівництво України спрямовує всі зусилля на припинення кровопролиття, мирне врегулювання та недопущення виникнення чергового замороженого конфлікту в Європі. Так, починаючи з 9 грудня відповідно до Мінських домовленостей оголошено «режим тиші» — припинення застосування зброї. В цілому це дозволило знизити напругу збройного протистояння, зменшити втрати серед військових та цивільних, звільнити військовополонених. У подальшому згідно з домовленостями передбачається відвести артилерію і РСЗВ від лінії зіткнення та створити умови для політичних переговорів з урегулювання конфлікту.

Однак терористи жорстоко та цинічно продовжують обстріли не лише наших військових, але й цивільного населення. Натомість російська сторона використовує «режим тиші» не для проведення мирних переговорів, а для перекидання в Україну найманців, створення збройних формувань так званих «ЛНР» і «ДНР» з власною системою управління, підготовки і забезпечення, яка притаманна регулярним збройним силам.

Під час зустрічі Іван Руснак акцентував увагу на тому, що одними із основних механізмів боротьби з агресором є висвітлення правдивої та об’єктивної інформації про ситуацію в Україні, а також ведення двосторонніх консультативно-дорадчих діалогів. У цьому контексті слід наголосити, що Президент України під час зустрічі з українською громадою у Парижі 11 січня 2015 року, заявив, що європейські лідери підтримали ідею України щодо створення пан’європейського російськомовного телеканалу для боротьби з пропагандою Росії. Приблизно у період саміту Східного партнерства у травні 2015 року є надія, що вказаний телеканал запрацює.

Також перший заступник Міністра оборони України подякував польській стороні за надану матеріально-технічну допомогу для Збройних Сил України, а також за можливість проведення стажування представників закладів охорони здоров’я Міністерства оборони України в лікувальних закладах оборонного відомства Республіки Польща. Адже воно актуальне та необхідне у професійній діяльності військових медиків під час виконання завдань медичного забезпечення проведення антитерористичної операції.

Серед іншого під час зустрічі говорилося, що з урахуванням воєнно-політичної ситуації в Україні практична реалізація наших планів стосовно створення спільної литовсько-польсько-української бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ є для України надзвичайно важливим та пріоритетним завданням. Зазначалося, що українська сторона зацікавлена в пошуку варіантів прискорення темпів формування бригади та досягнення нею повної бойової та оперативної готовності шляхом участі в спільних заходах з підготовки штабів, тренуваннях та навчаннях.

Водночас зазначалося, що Міністерство оборони України готове до активізації двосторонньої співпраці з Польщею, зокрема у військово-технічній сфері. У цьому контексті наголошувалося, що для оборонного відомства України на цей час пріоритетними напрямами двостороннього військово-технічного співробітництва є модернізація та підвищення ресурсу авіаційної техніки, кораблів, бронетанкової техніки, а також спільні наукові розробки.

Інф. «НА»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта