«ВІЙСЬКОВИЙ БЮДЖЕТ 2015 РОКУ ПЕРЕДБАЧАЄ СТВОРЕННЯ ПОТУЖНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ ЗБРОЙНИХ СИЛ»

 Січень 9, 2015

5337_p_1_img_0003Збільшення видатків оборонного відомства у 2015 році по відношенню до минулорічних становить 17,3 млрд грн. Про це під час свого першого у цьому році брифінгу для журналістів повідомив Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак.

Зокрема, очільник вітчизняного оборонного відомства зазначив, що у поточному році затвердженим у парламенті державним кошторисом Міністерству оборони передбачено 44,6 млрд гривень, з них 4,4 млрд грн — державні гарантії. Рекордний за всі часи незалежності військовий бюджет, за словами генерал-полковника Степана Полторака, буде використаний з урахуванням недоліків та помилок, які раніше були допущені в цій царині.

— Насамперед при використанні бюджетних коштів буде враховано те, що у минулі роки велася недостатня робота з протидії старим корупційним схемам, давалися взнаки неготовність підприємств оборонного комплексу працювати у посиленому режимі, відсутність стандартів щодо забезпечення Збройних Сил озброєнням, оснащенням та технікою. Всі ці недоліки у минулому році постійно змушували працювати в режимі прийняття кризових рішень. Тому, плануючи бюджет на 2015 рік, ми врахували необхідність боротьби з існуючими загрозами та необхідність створення потужної вітчизняної армії, — зазначив Міністр оборони України.

5337_p_2_img_0003Стосовно розподілу оборонних видатків у поточному році генерал-полковник Степан Полторак повідомив, що згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено: на розвиток озброєння — 14,0 млрд грн, на підготовку Збройних Сил України — 1,9 млрд грн, а на їхнє утримання — 28,7 млрд грн.

Очільник вітчизняного оборонного відомства зазначив, що з метою системного прийняття рішень та ефективного керування процесом використання бюджетних коштів у Міністерстві оборони розроблено нову концепцію забезпечення Збройних Сил України.

— Цими питаннями буде займатися Департамент матеріального забезпечення, який очолить відомий волонтер Неллі Стельмах, — повідомив Міністр оборони. — Протягом двох останніх місяців Неллі Стельмах працювала в оборонному відомстві, пройшла всі необхідні перевірки, зарекомендувала себе як досвідчений фахівець з цих питань і довела, що як ніхто інший відповідає зазначеній посаді.

5337_p_1_img_0004Також генерал-полковник Степан Полторак повідомив, що в Міністерстві оборони вже розроблено Доктрину сучасного медичного забезпечення та Державну програму реформування Збройних Сил України, закінчується робота над розробкою нової концепції забезпечення військовослужбовців житлом, а також інші програми, пов’язані із реформуванням і розвитком окремих напрямів діяльності українського війська.

За словами Міністра оборони, втілити заплановане в життя дозволить глибока модернізація, а подекуди і заміна існуючої системи управління, яка нині надто перенавантажена та гальмує процес прийняття рішень. Тому в 2015 році буде вжито комплекс заходів, включаючи питання оптимізації структури центрального апарату Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, задля більш ефективного управління бюджетними ресурсами.

За словами генерал-полковника Степана Полторака, в Міністерстві оборони та Генеральному штабі вже запущено процес реорганізації структури центрального апарату, головною метою якого є виключення корупційної складової та підвищення ефективності прийняття рішень з використання виділеного ресурсу. Внаслідок реформування апарату оборонного відомства, його чисельність буде скорочена на 125 посад. Планується, що в результаті організаційних заходів у Міноборони буде скорочено шість та реформовано одинадцять департаментів (управлінь). Також у межах зазначених заходів будуть сформовані три нові структурні підрозділи. Чисельність апарату Генерального штабу зменшиться на 74 посади.

5337_p_1_img_0005Зміни відбудуться не лише в чисельності — в ході реформування відбудеться перерозподіл функцій між Міністерством оборони та Генеральним штабом, зокрема щодо кадрового, фінансового, правового забезпечення, питань запобігання та виявлення корупції, з окремих питань матеріального забезпечення та державних закупівель, присвоєння військових звань офіцерам та призначення на відповідні посади тощо.

Міністр оборони наголосив, що під час заходів із реформування усі працівники підрозділів, що підлягають реорганізації, пройдуть переатестацію на відповідність обійманим посадам, а керівники структурних підрозділів в обов’язковому порядку перед призначенням пройдуть перевірку на поліграфі.

Також, відповідаючи на запитання журналістів, очільник військового відомства повідомив, що у 2015 році перший етап часткової мобілізації розпочнеться 20 січня і триватиме 90 днів. Відмобілізовані військовослужбовці будуть повністю забезпечені всім необхідним та займатимуться бойовою підготовкою — від початкової військової до бойового залагодження підрозділів. При цьому генерал-полковник Степан Полторак наголосив, що остаточне рішення ухвалене лише щодо першої хвилі мобілізації, під час якої планується призвати 50 тисяч осіб.

— І лише за необхідності, у разі ускладнення обстановки, буде проведено додаткову мобілізацію, яка пройде з квітня по червень 2015 року, в її межах може бути призвано 13,5 тисячі осіб, а також з липня по вересень, коли планується призвати 40 тисяч осіб. Тобто загальна чисельність відмобілізованих становитиме орієнтовно 104 тисячі осіб, — підсумував очільник вітчизняного оборонного відомства.

Також, за словами Міністра оборони України, у 2015 році буде призвано до лав українського війська 40 тисяч строковиків.

Іван Ступак,

«Народна армія».

Фото Андрія ШМАТОВА

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта