РОСІЙСЬКІ «ТАНКИ-НЕВИДИМКИ», АБО ЯКЩО БРЕХАТИ, ТО БРЕХАТИ…

 Січень 9, 2015
5337_p_4_img_0001

Знищені російські Т-72БА під Луганськом

Наприкінці минулого року президент Російської Федерації протягом майже 3,5 годин виступав перед широким загалом представників російських та світових ЗМІ та відповідав на їхні запитання. І вкотре, торкнувшись подій у нашій країні, заперечив безпосередню участь регулярного війська РФ у бойових діях на Cході України.

Тож бачимо, що з певних причин нинішній російський режим вперто продовжує дотримуватися лінії поведінки, яка базується на твердженні, що війна на Донбасі є виключно «громадянською війною», а Російська Федерація тут нібито ні до чого. Але насправді приховати факт участі російських військ у війні проти України важко.

Апарат промивання мозку з підконтрольних їй ЗМІ, який нинішня російська влада задіяла для заперечення своєї військової присутності на Донбасі, використовується нею на повну потужність. Вищезазначений брифінг Путіна є яскравим підтвердженням того. Мовляв, немає нас там, немає…

Як свідчить практика, українські військові навіть із тією зброєю та спорядженням, які в них є на сьогоднішній день (а це, нагадаю, здебільшого зброя ще радянських часів) здатні цілком успішно і досить ефективно перетворювати найсвіжіші новинки російського ВПК на брухт. Найбільш показовими та красномовними фактами високого рівня боєздатності українського війська в цьому сенсі є факти знищення новітньої бронетехніки противника на полі бою. Навіть попри перевагу останнього, або його наступ.

Нагадаю, у серпні минулого року південніше Донецька в районі Іловайська точилися жорстокі та запеклі бої між українськими військами та підрозділами російської армії, які вдерлися на українську територію. У підсумку кілька наших підрозділів потрапили в оточення та були вимушені вести запеклі бої.

Ці події достатньо широко висвітлювалися ЗМІ, зокрема російськими та «місцевими», які контролюються терористами. Нагадаю, що саме в ході цих боїв українські війська, хоча й зазнали відчутних втрат у живій силі та техніці, але також зуміли знищити декілька десятків одиниць ворожої бронетехніки, а окремі зразки захопити. Саме тоді участь російських військ у війні на Донбасі стала не просто очевидною, а кричущою. Адже розбиті та знищені зразки бронетехніки мали виключно російське походження. Більше того, недолугість російських та «ополченських» ЗМІ у висвітленні цих фактів переконливо свідчила про зовсім інший сенс цих події, ніж той, які вони намагалися «донести» до своїх глядачів, слухачів, або читачів.

Зокрема, в ході боїв українська армія, окрім іншої російської бойової техніки, знищила та захопила 4 російські танки Т-72Б3 (сучасна російська версія модернізованого відомого радянського танка Т-72Б). Ця модифікація тільки кілька років тому почала надходити у збройні сили РФ і ще нікуди не експортувалася. Тому ніякі «версії» на кшталт «захопили українські танки» тут явно не проходять. Наше військо просто не має такої техніки…

Зовні Т-72Б3 від інших моделей Т-72, тим більше від виключно українського Т-64 (різних модифікацій), можна відрізнити за кількома характерними ознаками. Перераховувати їх усі — немає сенсу, назву лише ті, які відразу впадають в очі. Це стосується наявності на танку сучасного тепловізора, динамічного захисту виключно російського виробництва і дуже специфічного розміру та конструкції гусениць цієї бойової машини. Все це добре відомо як російським, так й українським військовослужбовцям. Однак, як з’ясувалося, до таких «дрібниць» байдуже російським журналістам, які своєю недолугістю та небажанням приділяти їм увагу у своїй роботі, можна сказати, «підставили» свого президента.

Достеменно відомо про чотири танки Т-72Б3, втрачені армією РФ в серпневих боях на Донбасі. Це зовсім не означає, що було знищено та захоплено лише стільки. Однак «засвітилися» у ЗМІ саме ці чотири.

Усі ці бойові машини неодноразово з’являлися на екранах телебачення, сторінках газет та журналів як беззаперечний доказ участі російських військ у конфлікті на боці терористів. Тим більше, що дуже скоро ці підбиті та спалені танки стали «героями» не тільки українських та російських ЗМІ, а й потрапили у міжнародні ЗМІ.

Однак те, як ці події були змальовані російськими журналістами, наводило на думки про відомого літературного героя — австро-угорського солдата Швейка з відомого твору Ярослава Гашека. Саме він переконував своїх товаришів по службі, які на власні очі бачили розтрощенні австрійські аероплани та гаубиці, в тому, що «насправді» це не австрійська, а російська техніка.

Першими, як завжди «відзначились» журналісти російського телеканалу «Росія 1». 14-го вересня у випуску передачі «Вести недели» з’являється сюжет, в якому як «танк українців» фігурує російський Т-72Б3. Там він подається як бойова машина, обладнана апаратурою «підозріло не українського і не російського виробництва». Такий собі натяк на «західне» походження танка. Дурість російських журналістів стає ще очевиднішою, коли пригадати, що саме в цей час Путін всіляко намагався приховувати і заперечував присутність в Україні російських військ і техніки.

Другий російський Т-72Б3 був підбитий і згорів біля дороги поблизу села Новодвірське Донецької області. Про нього можна було дізнатися 9-го вересня з передач «Сегодня» і «Чрезвычайное происшествие» російського телевізійного каналу НТВ. Але цього разу обійшлося без недолугих натяків. Без жодних вагань Т-72Б3 російської армії в сюжеті був названий «досить потужним українським танком», але чомусь — виробництва Чехії. Чесно кажучи, досить дивний вибір, якщо пригадати, що навіть за часів Варшавського договору чехи ніяких танків не виробляли.

Те, що на Т-72Б3 в Україні воювали російські військовослужбовці, підтверджується не тільки «дуже вдалими» репортажами тамтешніх журналістів. Чимало цікавого можна знайти у соціальних мережах та серед надрукованих відомостей у регіональних російських ЗМІ.

Так, наприклад, можна дізнатися про те, що на танках Т-72Б3, які задіювали у вторгненні в Україну, бортові номери замальовувались спеціальним знаком швидкого розпізнання — білим колом. А ще можна дізнатись, що на теренах Донбасу встигли відзначитися військовики 6-ї окремої танкової бригади та 200-ї окремої мотострілецької бригади армії РФ на танках Т-72Б3. Вони також любили з вітерцем прокотитися на своїх танках перед журналістами, яких чимало наїхало з Росії знімати «звірства українців». Приміром, танкіст 6-ї окремої танкової бригади Олександр Лебедєв публікує знімок пошкодженого Т-72Б3 і пише друзям, що його танк підбили в Україні протитанковою керованою ракетою.

А ще можна пригадати військовиків 21-ї окремої мотострілецької бригади     ЗС РФ, але вже на танках Т-72БА (ще одна виключно російська модифікація відомого радянського танка). Відомо про знищення двох російських бойових машин даної модифікації. Обидві знаходилися біля селища Старобешеве Донецької області. І знову про «подвиги» російських танкістів на чужій для них землі стало відомо лише завдяки журналістам — цього разу агенції «Рейтарс». 25-го жовтня їм вдалося побувати біля Старобешевого, зняти ці Т-72БА, а також використані контейнери протитанкових російських ракет «Корнет», і зробити відповідний репортаж.

Але на відміну від чималої кількості російських та терористичних ЗМІ, які вже декілька місяців видавали ці танки за «розгромлену колону української техніки», американські журналісти цілком вірно визначили виключно російське походження пошкодженої бронетехніки.

Крім знищених біля Старобешевого, на території України у бойових діях застосовувалися інші Т-72БА. Так, 22-го вересня по каналу «Росія 1» у випуску знову ж таки «Вестей», укотре демонструючи «невибагливість» російських тележурналістів до сенсу інформації, яку вони поширюють, був показаний Т-72БА нібито «ополченців» з кольорами російського прапора на корпусі. Але добре відомо, що такої модифікації танків аж ніяк не може бути в Україні, окрім як з території Російської Федерації.

На Т-72БА, як і на Т-72Б3, воювали виключно російські танкісти. Дуже складно собі уявити, щоб ці новітні бойові машини були передані так званим «ополченцям». Просто на той момент усі ці псевдонародні республіки були доволі близькі до військового розгрому, тож переозброювати війська вторгнення «канонічно українськими Т-64» у росіян вже не було часу. В Україну вони вдерлися на тому, що було під рукою, тобто на своїх штатних Т-72.

Точно відомо про загиблого наприкінці серпня в Україні танкіста Василя Караваєва. Він служив в 21-й окремій мотострілецькій бригаді (в/ч 12128) на Т-72БА з номерами, намальованими на блоках динамічного захисту танкової башти, саме так, як на танках, спалених українськими військовими під Старобешевим.

Завершуючи свою розповідь про брехню Кремля, спалені російські танки та незграбність російської пропагандистської машини, хотів би відзначити таке. Чорне, звичайно, можна назвати білим і навпаки, особливо на війні, але треба пам’ятати, що війни завжди закінчуються, навіть сторічні. Коли відгримлять залпи, навряд чи вдасться приховати істину.

 

Костянтин МАШОВЕЦЬ,

«Народна армія»

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта