«ЗАГАЛЬНИЙ ОБСЯГ ФІНАНСУВАННЯ ВИТРАТ НА НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗПЕКУ І ОБОРОНУ — 90 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ»

 Грудень 29, 2014

5335_p_1_img_0002ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ЗАКОН «ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2015 РІК». «ЗА» ПРОГОЛОСУВАЛИ 233 НАРОДНИХ ДЕПУТАТИ

«Безпосередньо на безпеку і оборону виділено 80 мільярдів гривень. Додатково 1,8 мільярда гривень, які ми будемо виплачувати всім мобілізованим, які будуть призвані до лав Збройних Сил і захищатимуть Україну. Додатково 2,9 мільярда — на інші органи безпеки і оборони, 6 мільярдів державних гарантій — «Укроборонпрому» для придбання нової військової техніки і її ремонту для Збройних Сил України. Фактично загальний обсяг фінансування витрат на національну безпеку і оборону — 90 мільярдів гривень», — сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

 Представляючи проект бюджету в парламенті, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив: «Цей бюджет, як і всі попередні бюджети, які приймалися в цих стінах, дуже далекий від досконалості. Саме тому ми при ухваленні проекту закону України про державний бюджет України передбачаємо чітку норму щодо обов’язкового перегляду Закону України про Державний бюджет у терміни не пізніше 15 лютого наступного року. Ми будемо його коригувати в залежності від результатів перемовин із міжнародними фінансовими організаціями. Також низка статей буде змінюватися в залежності від того, як ми скоригуємо дохідну і видаткову частину і як ми домовимося з нашими міжнародними кредиторами».

Мета цього закону, за його словами, — це, зокрема, фінансування національної безпеки і оборони, на що заплановано «безпрецедентний обсяг» коштів: «Безпосередньо на безпеку і оборону виділено 80 мільярдів гривень. Додатково 1,8 мільярда гривень, які ми будемо виплачувати всім мобілізованим, які будуть призвані до лав Збройних Сил і захищатимуть Україну. Додатково 2,9 мільярда — на інші органи безпеки і оборони, 6 мільярдів державних гарантій — «Укроборонпрому» для придбання нової військової техніки і її ремонту для Збройних Сил України. Фактично загальний обсяг фінансування витрат на національну безпеку і оборону — 90 мільярдів гривень».

— Думаю, що з цим завданням ми впораємося. Нам буде складно збирати доходи в сучасній українській економіці — ми втратили 20 відсотків економіки держави. І 2015 рік буде дуже складний в питанні економічної стабілізації. Тому це буде спільне завдання — виконати доходи й видатки по Державному бюджету і профінансувати українські Збройні Сили і українських вояків, — наголосив Арсеній Яценюк.

Він повідомив, що під час обговорення законопроекту також порушувалося питання щодо доходів Державного бюджету від продажу ліцензій на 3G. Арсеній Яценюк нагадав, що уряд оголосив відповідний конкурс і закладає в бюджеті доходи від продажу цього радіочастотного ресурсу.

Ще одне питання — щодо дивідендів від державних компаній: «Прийнято рішення про розподіл дивідендів компанії «Укрнафта», тому ми включаємо до доходів Державного бюджету загальну суму в розмірі 1,78 мільярда гривень».

За пропозицією коаліції, 3 мільярди гривень із 4,5 мільярда гривень, виділених на капітальні видатки, йде на Фонд регіонального розвитку: «При розподілі коштів на Фонд регіонального розвитку ми хочемо зробити акцент на інфраструктурні проекти на селі, що обов’язково треба зробити».

Глава уряду повідомив, що при внесенні змін до «Закону України про Державний бюджет» до 15 лютого уряд врахує субвенцію місту Києву в розмірі 1,9 мільярда гривень на виконання зобов’язань за здійсненими запозиченнями.

30 мільйонів гривень переводиться на програму «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів», оскільки в 2015 році заплановані вибори до місцевих рад.

Окрім цього, прийнято спільне рішення відправити на добудову лікарні «Охматдит» 500 мільйонів гривень.

Арсеній Яценюк повідомив, що при внесенні змін до держбюджету уряд врахує пропозицію коаліції та збільшить фінансування статті щодо лікування онкохворих дітей і процедури гемодіалізу. Додатково будуть враховані пропозиції щодо придбання цифрових мамографів та ультразвукових діагностичних приладів вітчизняного виробництва.

Глава уряду наголосив, що із 7 січня 2015 року Кабінет Міністрів розпочне роботу з міжнародними кредиторами щодо «Закону про Державний бюджет» та додатково інформуватиме парламент, які зміни до бюджету необхідно буде вносити до 15 лютого, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта