61-РІЧНИЙ ТАНКІСТ

 Грудень 24, 2014

5333_р_5_img_0002Виваженістю у рішеннях та мужністю у вчинках характеризується механік-водій танка Т-64Б одного з танкових підрозділів, що задіяний для захисту Маріуполя, солдат Олександр Глубоченко. На 61-му році життя військовослужбовець відмінно виконує службові обов’язки попри те, що є чи не найстаршим за віком серед рядового складу учасником антитерористичної операції.

Коли пенсіонер Олександр Глубоченко у серпні цього року прийшов до Корабельного райвійськкомату міста Миколаєва з категоричною вимогою призвати його до війська, то тамтешні офіцери здивувалися і взялися відмовляти літнього чоловіка.

— У військкоматі мені подякували за патріотичний настрій і порадили залишитися вдома. Мовляв, в зоні АТО доведеться чимало бігати, стрибати та бути стійким перед різними труднощами. На що я, не знімаючи речей, опустився на підлогу і віджався на руках 20 разів. Після цього мене одразу ж направили проходити медичну комісію і складати психологічні тести, — пригадав Олександр Ілліч.

З середини серпня до кінця вересня далеко не молодий призовник у складі окремого танкового підрозділу пройшов відповідну спеціальну підготовку і етап бойового злагодження на Чернігівщині.

За словами захисника Маріуполя, йому було не важко на полігонах чи стрільбищах пригадати молодість і професійні вміння, набуті ще під час строкової служби в танкових військах. При цьому він з іншими мобілізованими добровольцями рвався на Донбас, аби скоріше викорінити тероризм в Україні і відновити мир на нашій землі.

— В армії я служив з 1972-го по 1974-й роки на Т-55. Керування та ремонт «шістдесятчетвірки» більш легкі, порівняно з попередніми розробками бойових машин, — розповів військовослужбовець Збройних Сил України.

Варто сказати, що в окремому танковому підрозділі солдат Глубоченко має великий авторитет. Над своїм же позивним досвідчений боєць не довго думав, і зараз в радіоефірі називається просто — «Ілліч». Також найстаршому члену військового колективу дозволили дати назву танку, і він нарік бронемашину «Тимошка» — на честь свого діда Тимофія Глубоченка, учасника І та ІІ світових воєн.

За останні два місяці в зоні проведення бойових дій танковому екіпажу, де обов’язки механіка-водія виконує Олександр, неодноразово доводилося прикривати дії військовослужбовців механізованих військ та нести службу на блокпостах.

Нещодавно за ініціативою Олександра Ілліча група українських бійців, очолювана ним же, узялася допомагати з ремонтом сільгосптехніки місцевим трактористам. Своєю чергою робітники агрофірми відповідають взаємністю і охоче діляться спеціальними інструментами, агрегатами та комплектуючими.

— Патріотизм, завжди позитивний настрій «Ілліча» добре впливають на увесь наш дружній колектив. Також він є добрим наставником для молодих механіків-водіїв, бо відмінно знає спеціальну техніку, — зауважив командир танкового взводу лейтенант Сергій Б.

Так сталося, що вдома на Олександра ніхто не чекає. Тому всі сили та старання він віддає своєму військовому колективу. Серце ж цього мужнього чоловіка наповнене любов’ю до Батьківщини та Українського народу. Тому без перемоги над підступним ворогом до рідного Миколаєва він повертатися не збирається.

Дмитро ГОРБУНОВ,

із зони АТО

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта