СПІВПРАЦЯ З ВЕЛИКИМ ПОТЕНЦІАЛОМ РОЗВИТКУ

 Грудень 22, 2014

5332_р_2_img_0003«Україна та Білорусь мають широкий спектр питань розвитку співробітництва», — зазначив Президент Петро Порошенко під час зустрічі з Президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком у Києві.

«У нас є дуже широкий порядок денний — і у питаннях економічного співробітництва, і у координації дій в міжнародних організаціях, і в питаннях фінансового співробітництва. Є достатньо серйозні виклики, на які ми маємо готувати скоординовані відповіді, і у сфері безпеки», — сказав Президент на початку зустрічі, повідомляє прес-служба глави держави.

«Дякую вам за те, що під час цього процесу ми отримали унікальну можливість діалогу Тристоронньої контактної групи для вирішення нагальних питань. Я також окремо дякую Білорусі за чітку позицію щодо суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Для нас ваша жорстка позиція, яку ви висловлювали постійно, включаючи позицію щодо так званих виборів у листопаді, надзвичайно важлива», — наголосив глава держави, говорячи про роль Республіки Білорусь у мирних перемовинах.

Він підкреслив, що світова дипломатія не лише визнала мінський формат переговорів, Мінський меморандум та Мінський протокол. «Весь світ говорить про те, що вони сьогодні є основою Мирного плану Президента Порошенка і основою мирного процесу в Україні. Вони визнані ООН, Європейським Союзом, країнами G-20. Фактично вони сьогодні є безальтернативною моделлю деескалації ситуації на частині території Донецької і Луганської областей», — наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також висловив сподівання, що Мінські зустрічі та їхню інтенсивність вдасться відновити.

Президент Білорусі зі свого боку відзначив зростання товарообігу з Україною, незважаючи на складну ситуацію на Донбасі. «Товарообіг між Україною та Білоруссю не впав, а навіть зріс. І, що важливо, — у нас сьогодні стовідсотково оплачені всі наші контракти, — зазначив Олександр Лукашенко і додав, — з жодною країною такого в нас немає».

Він також підкреслив, що Білорусь завжди була на стороні миру в Україні й готова і надалі сприяти проведенню мирних перемовин, в яких Мінськ буде виступати нейтральним майданчиком. «Я щиро хочу, щоб в Україні був мир і все було добре», — сказав Президент Білорусі.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна може сприяти розвитку відносин Білорусі з країнами ЄС у межах Східного партнерства.

«Ми зацікавлені у підтримці Білорусі, якщо вона вважатиме це можливим, у розвитку відносин у межах Східного партнерства», — сказав глава держави під час переговорів делегацій двох країн у розширеному складі.

Як наголосив Президент Порошенко, йдеться про механізми взаємовигідного використання технологій, законодавства, фінансових ресурсів на різних рівнях партнерства. «Починаючи від інтегрованого управління, та завершуючи енергоефективністю. Ми зі свого боку досягли значних успіхів у цій сфері», — сказав Петро Порошенко.

Делегації двох країн обговорили низку питань співробітництва України та Білорусі, зокрема щодо співпраці у паливно-енергетичній сфері та сфері безпеки, міжрегіонального співробітництва, у галузі машинобудування.

«Сьогодні ми не допускаємо падіння товарообігу з Білоруссю та навіть забезпечили його зростання. Хочу зі свого боку задекларувати, що Україна щиро зацікавлена в тому, щоб торгові, економічні, політичні, безпекові відносини розвивалися з максимальною інтенсивністю», — зауважив Президент Порошенко.

Зі свого боку Олександр Лукашенко наголосив, що Білорусь буде надійним, чесним партнером України як у політичних, так і у економічних питаннях. «Ми абсолютно прозорі. Ви на нас повністю можете розраховувати», — сказав він.

Під час перемовин сторони досягли також домовленості щодо інформаційної співпраці. Йдеться про мовлення одного з українських телеканалів на території Білорусі задля об’єктивного висвітлення подій в Україні.

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта