УРЯДУ ДОРУЧЕНО НЕВІДКЛАДНО ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ ГУМАНІТАРНИХ КОЛОН ДЛЯ ДОНБАСУ

 Грудень 17, 2014

Президент України Петро Порошенко на зустрічі у Києві із заступником Генерального секретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фельтманом акцентував увагу на надзвичайно складній гуманітарній ситуації на Донбасі, у якій опинилися люди на територіях, окупованих бойовиками, повідомляє прес-служба глави держави.

Президент зазначив, що Україна не полишає спроб направити гуманітарну допомогу, але більша частина її розкрадається бойовиками. Глава держави поінформував про своє доручення уряду невідкладно збільшити кількість гуманітарних колон для доставки на Донбас продовольства та речей першої необхідності. Але, наголосив глава держави, необхідно зробити все для того, щоб ця допомога надійшла тим, хто її дійсно потребує, та не була захоплена бойовиками. Президент зауважив, що встановлено прямі контакти зі школами, дитсадками, будинками для людей похилого віку для того, щоб передати допомогу їм безпосередньо, а місцеві мешканці готові сприяти адресній доставці гуманітарних вантажів.

«Я дав доручення Міністерству закордонних справ та Міністерству соціальної політики щодо того, що ми готові залучати будь-яку міжнародну гуманітарну допомогу, включаючи використання механізмів Червоного Хреста та інших організацій для прозорого і відкритого розподілу гуманітарної допомоги», — зазначив глава держави.

За словами Президента, перевірка одного з вантажів так званого «гуманітарного конвою» з Росії показала, що тільки в останній машині були продукти, а більша частина конвою перевозила пальне для танків та матеріали для створення блокпостів. Це абсолютно неприйнятно, сказав глава держави.

Говорячи про ситуацію з грошима у населення, Президент повідомив, що кожного дня банківські установи на захоплених територіях потерпають від нападів бойовиків, і населення все менше може скористатися грошима, які ще залишилися.

За словами Президента, загалом зараз спостерігається незначний прогрес щодо військового врегулювання ситуації на Донбасі. Скоротилася кількість обстрілів. Однак глава держави наголосив на відсутності прогресу в перекритті кордону та відводі російських військ, а також у звільненні полонених. Українська сторона направила список громадян, які були захоплені на окупованій території, зокрема 20 з яких утримуються на території Російської Федерації. Серед них і депутат Верховної Ради України льотчиця Надія Савченко.

Президент також звернув увагу на необхідність виконання пункту Мінських домовленостей щодо відновлення мовлення українських телеканалів.

Залишити відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

rss
Карта